Participants

Contact & Activities

Participating city

Karviná
67.000 inhabitants

Local contact

Rozvoje/oddělení strategií a plánování
Martina Šrámková
Fryštátská 72/1
733 24 Karviná–Fryštát
++420 596 387 111

Participation 2008

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Evropský týden mobility
V úterý začal Evropský týden mobility v Karviné výstavou výtvarných prácí dětí ZŠ a MŠ ve foyer Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné s dopravní tématikou „Chci se domů vrátit bezpečně“. Ve foyer Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné byly umístěny informativní panely s prezentací první cyklostezky v okolí řeky Olše. V sobotu se na Univerzitním náměstí v Karviné-Fryštátě konaly závody koloběžek a kolečkových bruslí, dále se lidé mohli projet na kolech cyklistickými stezkami městem Karviná. V neděli vyzvali koordinátoři akce občany, odložili motorová vozidla a přišli pěšky nebo na kole na akci „Voříšek 2008“ (výstavu nerasových psů) do parku Boženy Němcové, do areálu kynologického hřiště.
Evropský den bez aut
V Karviné bylo v pondělí 22. září uzavřeno náměstí T.G.Masaryka automobilové dopravě. Občané mohli po celý den využívat tyto prostory bez auta „Auto nechám doma“.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
T.G. Masaryka square
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Pedestrianisation
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
Accessibilities
  • Lowering of pavements