Participants

Contact & Activities

Participating city

Karviná
67.000 inhabitants

Local contact

Rozvoje/oddělení strategií a plánování
Martina Šrámková
Fryštátská 72/1
733 24 Karviná–Fryštát
++420 596 387 111

Participation 2009

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Ve středu začne v Karviné Evropský týden mobility výstavou výtvarných prácí dětí ZŠ a MŠ ve foyer Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné s dopravní tématikou „Jezdíme autobusem“. Výstava potrvá po celý týden.
Ve středu se také pojedou před Obchodně podnikatelské fakultou závody koloběžek a kolečkových bruslí „Vše na kolečkách“. Akce je určena pro děti i pro dospělé a bude zde také kategorie pro vozíčkáře. V rámci této akce bude uzavřeno univerzitní náměstí s přilehlými cestami, kde bude probíhat kampaň ETM a EDBA.
V pátek se pojede „S kolem kolem Karviné“ zájemci, dospělí i děti, se mohou zúčastnit této cyklojízdy, která povede cyklistickými stezkami městem Karviná a bude plná zajímavých soutěží. Zde bude uzavřen rozlehlý prostor u letního kina, včetně příjezdových komunikací, v rámci kampaně ETM a EDBA.
V neděli vyzvou koordinátoři akce občany, aby odložili motorová vozidla a přišli pěšky nebo na kole na akci „Voříšek 2009“ (výstavu nerasových psů) do parku Boženy Němcové, do areálu kynologického hřiště.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
nám. T.G. Masaryka
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Pedestrianisation
  • Create or enlarge pedestrian streets
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
Public transport services
  • Improvement and extension of the public transport network (creation of HOV lanes for public transport modes, new stops, new lines, reserved areas etc)