Participants

Contact & Activities

Participating city

Chrudim
22.500 inhabitants

Local contact

Healthy Cities Office
Šárka Trunečková
Resselovo Nám. 77
537 16 Chrudim
++420 469 657 100

Participation 2009

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Hned ve středu zahájí v Chrudimi Evropský týden mobility na dopravním hřišti, kde vyvrcholí kampaň „Na kolo jen přilbou“. Vstupenkou na akci bude cyklistická přilba a kolo. Účastníci splňující tyto podmínky získají slosovatelný žeton (jsou připraveny zajímavé ceny). Český červený kříž nabídne možnost vyzkoušet si ošetření drobných poranění, zásady první pomoci, umělé dýchání; s Městskou policií si zájemci oživí, jak má být správně vybavené kolo a základy bezpečné jízdy na kole v silničním provozu, Tyflocentrum si připravilo jízdu na kole se simulačními klapkami, u České abilympijské asociace lze zdolat simulované překážky a bariéry na vozíku a zažít tak na vlastní kůži, s jakými překážkami se v silničním provozu vozíčkáři setkávají. Další akce: malování na chodník, plachtová hra Jdeme bezpečnou cestou apod..
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
prostory před Mateřskou školou Dr.Jana Malíka, Sv.Čecha a MŠ Strojařů
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Pedestrianisation
  • Create or enlarge pedestrian streets
  • Extension or creation of new greenways