Participants

Contact & Activities

Participating city

Hlinsko
10.353 inhabitants

Local contact

local authority administration
JIří Hrabčuk
Poděbradovo náměstí 1
539 01 Hlinsko
++420 469 315 331

Participation 2010

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Ve čtvrtek 16. září zahájí v Hlinsku ETM výstavou prací studentů ZŠ a Gymnázia „Prodluž si život – buď aktivní!“. V pátek nabídnou organizátoři starým spoluobčanům přednášku v Domově důchodců Drachtinka na téma „ Duševní aktivity a sport – záruka dlouhého a spokojeného stáří“.
Na sobotu organizátoři nabídnou občanům„ Pochod pro zdraví“ - organizovaný turistický pěší výlet (Město Hlinsko + Klub českých turistů, místní organizace Hlinsko). V pondělí 20. září je v centru Fokus připravena akce „Jsme jiní, ale přesto jsme aktivní a baví nás žít“.
V úterý bude u školního klubu v ul.Budovatelů slavnostně otevřen sportovní plácek, ten den zde také bude Den otevřených dveří.
Evropský den bez aut
V úterý 22. září bude v Hlinsku uzavřena ulice Smetanova pro nákladní a osobní dopravu. Proběhne zde hapenning, budou se zde promítat filmy na velkoplošné televizi k dané problematice, organizátoři dále nabídnou žákům 5 a 7.ročníků ZŠ a gymnázia dopravní soutěž, následovat bude ukázka elektromobilů, kreslení na vozovce apod.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
ulice Smetanova
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle facilities (parking, locks etc)
Accessibilities
  • Lowering of pavements
  • Enlargement of pavements
  • Removal of architectonic barriers