Participants

Contact & Activities

Participating city

Přeštice
6.600 inhabitants

Local contact

local autority office
Eva Česáková
Masarykovo nám. 107
334 01 Přeštice
++420 377 332 402

Participation 2011

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Již potřetí se v Přešticích konal Evropský týden mobility, pořádaný městem ve spolupráci s příspěvkovými a neziskovými organizacemi i místními podnikateli. Letos byl zahájen v pátek 16. září, kdy spolu s hlídkou městské policie „sloužily“ děti z II. stupně základní školy. V sobotu vyrazilo 25 cyklistů od předškoláků po důchodce na dvě připravené trasy. Na Vícově bylo možné s průvodcem absolvovat prohlídku zrekonstruovaného kostela sv. Ambrože, této nabídky téměř všichni využili. Cíl vyjížďky byl letos v areálu KČT, kde se účastníci mohli občerstvit a vyzkoušet si i jiný způsob dopravy – na kanoích po řece Úhlavě.
V připravené tombole se na každého dostal drobný dárek.

Od neděle ale přestalo připraveným akcím přát počasí, výlet po místních částech města pro seniory a zdravotně postižené byl proto odložen o týden, úterní dopravní soutěž pro žáky mateřských škol na čtvrtek. Jen „Den s Generali“ byl zrušen bez náhrady, protože podle vyjádření zástupkyně pojišťovny není možné provozovat simulátor dopravních nehod v dešti a další volný termín pojišťovna v tomto týdnu neměla. Škoda, snad se to podaří příště.

Program tedy pokračoval až ve středu, kdy na přeštickém náměstí vyrostl stánek BESIP a s dopravně bezpečnostní akcí pro veřejnost pomáhala i Policie ČR. Na čtvrtek 22. září, který je každoročně i v našem městě věnován akci „Den bez aut“ bylo hřiště v novém parku Na Chmelnicích plné dětí, jízdních kol a koloběžek. Dopoledne patřilo mateřským školám, odpoledne školní družině. Poslední akcí byl nedělní výlet seniorů, při kterém si všichni společně prohlédli zrekonstruované kapličky v Žerovicích a Skočicích a vyslechli si jejich historii. Výlet byl zakončen rovněž v parku Na Chmelnicích posezením při kávě v protější kavárně.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.