Participants

Contact & Activities

Participating city

Lysice
1.850 inhabitants

Local contact

MC JAblíčko
Markéta Horáková
Horní náměstí 157
679 71 Lysice
++420 775 417 210

Participation 2011

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Městys Lysice se zapojuje do kampaně podruhé, smyslem aktivit je motivovat děti i rodiče k aktivnímu způsobu života a také se postarat o jejich bezpečnost na ulicích.
Pátek 16. září prvňáčci s doprovodem Policie ČR se budou učit přecházet přechody, ulice a silnice v blízkosti základní školy.
V sobotu 17. září se uskuteční výlet na kolech pro rodiny s dětmi do Porčova mlýna v Býkovicích.
V neděli 18. září se uskuteční dětské sportovní odpoledne Grand prix Lysice – Velké závody na malých strojích. Závody dětí na odrážedlech, trojkolkách, koloběžkách a kolech. Doprovodný program – ukázky sportovních aktivit s možností si je vyzkoušet, k dispozici bude velká trampolína pro všechny. Spolupráce HZS, fotbalisté, ZŠ, MC Jablíčko. Medaile bude předávat bývalý cyklistický závodník, olympionik a nynější senátor Jozef Regec.
Pondělí 19. září bude zahájeno pravidelné cvičení s Dorotkou pro děti od dvou do čtyř let v mateřském centru jablíčko, vstup zdarma,
Úterý 20. září bude vyhrazeno pro bezpečnost kolem školy - v rámci výuky se žáci druhých a třetích tříd vypraví po obci a procvičí zásady bezpečnosti na ulicích.
Středa 21. září bude tematicky zaměřený den v MŠ. Cílem je děti nenásilnou formou seznámit s pravidly bezpečnosti na silnicích.
Čtvrtek 22.září Evropský den bez aut - proběhne v městyse Evropský den bez aut, organizátoři vyhradí Halasovu ulici od kostela po zámek jen pro chodce, cyklisty a motorové invalidní vozíky. Dále budeme vyzývat motoristy, aby aspoň v tento den nechali svá auta doma a podle situace šli pěšky, na kole, jeli veřejnou dopravou apod. O Evropském dni bez aut budou tento den diskutovat i žáci ZŚ v rámci výuky.
Celý týden budou veškerá cvičení pro rodiče a děti pořádané mateřským centrem Jablíčko a cvičitelkou Anitou Langerovou zdarma – cílem je motivovat rodiče, aby vedli své děti k pohybu, ukázat jim možnosti, jak mohou aktivně trávit volný čas v obci.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
organizátoři vyhradili Halasovu ulici od kostela po zámek jen pro chodce, cyklisty a motorové invalidní vozíky.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Accessibilities
  • Lowering of pavements
  • Create useful tool for people with reduced mobility