Participants

Contact & Activities

Participating city

Nové Město nad Metují
10.000 inhabitants

Local contact

Odbor správy úřadu
Dagmar Kavanová
náměstí Republiky 6
549 01 Nové Město nad Metují
++420 491 419 606

Participation 2012

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
V září budou v budově Městského úřadu Nové Město nad Metují vystaveny obrázky s tematikou alternativní druhy dopravy vytvořené dětmi z mateřských škol v Novém Městě nad Metují

Základní škola Krčín uspořádá pro své žáky jízdu zručnosti, žáci Základní škola Komenského bude opět počítat auta, která okolo této školy projedou v průběhu dopoledne 21.09.2012.
Žáci prvního stupně Základní školy Malecí vymalují uzavřenou ulici Školní obrázky.

20.9.2012 v době od 16:00 do 18:00 hodin se uskuteční v areálu sokolovny v Novém Městě nad Metují odpoledne plné zábavy, kde návštěvníci mohou shlédnout ukázky činnosti vodní záchranné služby, první pomoci, vyzkoušet si „oživit“ figurínu, chůzi s holemi (nordick walking), další neobvyklé pohybové aktivity, nakoupit výrobky zdravé výživy, nebo si nechat změřit obsah tuku v těle.
Tento den bude "Evropský den bez aut" v Novém Městě nad Metují završen dvěmi cyklojízdami po trase navržených cyklostezek a pruhů pro cyklisty na krajských a místních komunikacích v délce 5 km a 2 km. Tyto cyklojízdy uspořádá cyklistický oddíl TJ Sokol Nové Město nad Metují. Každý účastník cyklojízdy bude odměněn.