Participants

Contact & Activities

Participating city

Ostrava
299.483 inhabitants

Local contact

Oddělení odpadového hospodářství a ochrany ovzduší
Ing. Denisa Marejková
Prokešovo náměstí 8
++420 599443183

Participation 2014

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
1. Týden akcí v pobočkách Knihovny města Ostravy:
Hlavním partnerem při pořádání aktivit splňujících kritéria vytyčená Chartou Evropského týdne mobility je Knihovna města Ostravy, která po dobu celého týdne ve svých pobočkách zajišťuje mnoho zajímavých akcí pro své čtenáře i veřejnost.

2. Na Dny NATO na kole
Pořadatel akce Dny NATO & Dny Vzdušných sil Armády České republiky, která se uskuteční ve dnech 20. - 21. 09. 2014, sdružení JAGELLO 2000 ve spolupráci s Městskou policií Ostrava a Správou Chráněné krajinné oblasti Poodří zajistili značení bezpečné trasy z Ostravy na mošnovské letiště a možnost využití kolárny s kapacitou 7.500 kol.

3. Besedy a soutěže na téma "Naše ulice, naše volba"
Občanské sdružení Ekologické informační centrum Zelený bod Ostrava také v letošním roce zajistí pro školy tematické besedy a soutěže na téma Evropského týdne mobility.

4. Prezentace tématu Evropský týden mobility na akci "Zažít Ostravu jinak". Knihovna města Ostravy bude propagaci zajišťovat v rámci své dílčí aktivity "Zažít knihovnu jinak".
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)