Participants

Contact & Activities

Participating city

Město Pelhřimov
16.203 inhabitants

Local contact

Město Pelhřimov
Ing. Josef Koch
Masarykovo nám. 1, Pelhřimov, 393 01
++420 565351392

Participation 2015

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Město Pelhřimov v letošním roce ve spolupráci se svými partnery zrealizuje různé aktivity, jejichž cílem je nejen povzbudit obyvatele, aby přemýšleli o dostupnostech různých možností dopravy a vybrali si ten správný způsob cestování, ale také je vyzvat, aby kombinovali způsoby přepravování.
Půjde o tyto aktivity:
16.9. "Cyklistické tour de Sady" - od 17.00 do 19.00 hod. v pelhřimovských Městských sadech cyklistické závody dětí a mládeže v různých věkových kategoriích.
17.9. "bezpečná doprava" - od 9.30 do 10.30 hod. dopravně- bezpečnostní akce pro žáky pelhřimovské ZŠ realizovaná ve spolupráci s Dopravním inspektorátem Policie ČR, ÚO Pelhřimov.
18.9. "Den bez aut" - od 9.00 do 12.00 hodin na uzavřeném parkovišti u KD Máj a v jeho okolí proběhnou soutěže s naučnou tématikou se zaměřením na ekologii a dopravu včetně výpočtu ekologické stopy, ukázek poskytování první pomoci a dovednostních soutěží; v 10.00 hodin proběhne komentovaný zásah u simulované automobilové nehody.
19.9. "Netradiční závody" s Hodinou H - od 9.00 do 12.00 hodin na pelhřimovském Masarykově náměstí budou probíhat netradiční sportovní aktivity a soutěže s bohatým doprovodným zábavným programem pro celou rodinu.
19.9. "Pelhřimovské pěšinky po střeše Evropy" - hvězdicový turistický pochod ze železničních stanic ČD s cílem účastníků na Křemešníku mezi 11.00 - 12.00 hod. s možností výstupu na rozhlednu "Pípalka".
22.9. "Vycházka se zdravým městem" - turistický pochod po trase Dobrá Voda - Houserovka - Benátky- Veselá se srazem účastníků v 7.15 hod. na pelhřimovském vlakovém nádraží.
Výčet akcí začleněných do programu Evropského týdne mobility ještě rozšíří akce, které svým charakterem rovněž spadají do oblasti udržitelné mobility. Půjde o:
5.9. "Mrňávkův memoriál" - od 10.00 hod. cyklistické a běžecké závody na Křemešník se startem u pelhřimovské protipovodňové hráze za hřbitovem;
12.9. "Hanka Kynychová a její tým rozhejbou Pelhřimov" - od 9.00 do 12.50 hod. sportovní akce s bohatým doprovodným programem v tělocvičně ZŠ Osvobození;
23.9. "Běžecké závody mládeže" - od 14.00 do 15.30 hod. se v pelhřimovských Městských sadech uskuteční okresní kolo v přespolním běhu žactva s přímým postupem vítězných družstev do krajského kola;
3.10. "Běh města Pelhřimova" - od 10.00 hod. proběhnou v pelhřimovských Městských sadech běžecké závody v různých věkových kategoriích.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Pedestrianisation
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
Public transport services
  • Improvement and extension of the public transport network (creation of HOV lanes for public transport modes, new stops, new lines, reserved areas etc)
Accessibilities
  • Create the tactile pavements
  • Create wheelchair ramps
  • Lowering of pavements
  • Enlargement of pavements