Participants

Contact & Activities

Participating city

Kroměříž
29.000 inhabitants

Local contact

Iveta Mišurcová
Velké náměstí 115/1
Kroměříž
++420 573321272

Participation 2015

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
VÝSTAVA TADY ŽIJU!
Výstava urbanisticko-dopravních studií a výstupů z červnové výstavy Města s dobrou adresou, v rámci níž mohli občané prostřednictvím nálepek připevňovaných na mapu města upozorňovat na nebezpečná místa ve městě. Přijďte se podívat, co se nelíbilo ostatním.
Zahájení 10. září 2015, foyer radnice, 15:00 hod.
Výstava potrvá do 24. září 2015.

BĚH NADĚJE
Cílem 8. ročníku této humanitární akce je shromažďování prostředků pro výzkum rakoviny a propagace pravidelného sportování. Běh navazuje na tradici Běhu Terryho Foxe, který se v České republice konal od roku 1992.
Středa 16. září 2015, Hanácké náměstí v 13:00 hod.
Pořádá TJ Sokol Kroměříž

PĚŠÍ POUTNICTVÍ ANEB Z KROMĚŘÍŽE DO ŘÍMA ZA 40 DNÍ
Kdo je poutník? A co dokáže přimět člověka k mnohadennímu pěšímu putování i v době, kdy umíme urazit tisíce kilometrů za pár hodin? Odpovědi nejen na tyto otázky uslyšíte na besedě o na téma pěšího poutnictví.
Čtvrtek 17. září 2015, Knihovna Kroměřížska v 17:00 hod.
Přednáší PhDr. Pavel Motyčka, Ph.D. a studenti

NORDIC WALKING: POCHOD PODZÁMECKOU ZAHRADOU – POCHODUJEME ZA SLANÉ DĚTI
Charitativní pochod Podzámeckou zahradou na podporu dětí s cystickou fibrózou s programem pro děti a výukou nordic walkingu zdarma. Možnost zapůjčení holí nebo jejich zakoupení za zvýhodněnou cenu. Přijďte udělat něco pro své zdraví a podpořit tzv. „slané“ děti.
Sobota 19. září 2015, Podzámecká zahrada od 8:00 do 16:00 hod.
Pořádá: Eventy centrum zdraví a krásy

CYKLOJÍZDA DO PRAVČIC
Tradiční akce s europoslankyní Olgou Sehnalovou tentokrát povede do pravčického muzea zemědělské techniky. Nenáročná trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi a vede v rovinatém terénu převážně po cyklostezkách. Pro zájemce je připraveno i čipování kol a servisní prohlídka.
Sobota 19. září 2015, start na Velkém náměstí v 10:00 hod.
Servis kol (OD Štrof) a čipování kol Městské policie 9:00 – 10:00 hod.
Cyklojízda proběhne po trase Kroměříž – Bílany – Hulín – Pravčice

PĚŠÍ VYCHÁZKA S EXKURZÍ NA METEOROLOGICKOU STANICI
Každoroční pěší vycházka nás tentokrát zavede do Zemědělského výzkumného ústavu na Havlíčkově ulici, v jehož areálu funguje meteorologická stanice. Budete mít příležitost se zeptat, jak stanice funguje, a nahlédnout i do historie meteorologického měření v Kroměříži.
Neděle 20. září 2015, Hanácké náměstí, sraz ve 13:00 hod.

EXPEDIČNÍ JACHTING
Moře, oceán, ostrovy, exotické země, sopky. Zveme vás na putování evropskými moři a Atlantikem až na Kapverdské ostrovy. Přednášet bude Tomáš Kůdela – cestovatel, dobrodruh a jachtařský instruktor.
Úterý 22. září 2015, Knihovna Kroměřížska, konferenční sál v 17:00.

DEN BEZ AUT S ČESKÝM ČERVENÝM KŘÍŽEM
Každoroční dopolední program pro školní kolektivy dětí 5. tříd základních škol organizuje místní pobočka Českého červeného kříže. Děti se mohou těšit na zopakování znalostí nabytých v dopravní výchově v uplynulém školním roce.
středa 23. září, dopravní hřiště na Koperníkově ulici od 8:00.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
DEN BEZ AUT
Program pro děti i dospělé bude letos opravdu bez aut na Velkém náměstí. Těšit se můžete na bohatý sportovní a zábavní program s tematikou dopravy, bezpečnosti a aktivního pohybu a také na závod jízdních kol po obvodu náměstí.
Úterý 22. září 2015, Velké náměstí od 14:00 hod.