Participants

Contact & Activities

Participating city

Mažeikiai ()
52.203 inhabitants

Local contact

Strateginės komunikacijos skyrius
Regina
Laisvės g. 8, Mažeikiai
++370 8 443 98 200

Participation 2018

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
17 September
9 val. Sodų trikampyje rytinė raumenų stiprinimo mankšta.Mankštos metu yra lavinamos organizmo fizinės ypatybės, tokios kaip jėga, lankstumas, ištvermė, pusiausvyra bei koordinacija. Mankštos skirtos raumenų stiprinimui, fizinio aktyvumo palaikymui ir didinimui. Mankštos metu atliekami apšilimo, pagrindinės dalies ir tempimo pratimai. Atliekami pratimai gerina kraujo apytaką, stiprina liemens raumenų jėgą, padeda įveikti nugaros, sprando, pečių juostos ar sąnarių skausmus.
18 September
9 val. Melioratorių parkelyje Mankšta su lauko treniruokliais. Užsiėmimuose atliekami aktyvūs kvėpavimo pratimai, raumenų stiprinimo pratimai, pusiausvyros ir koordinacijos lavinimo pratimai pasitelkiant miesto zonose įkurtais treniruokliais. Specialistė pamokys ir patars, kaip teisingai atlikti pratimus.
19 September
9 val. Sodų trikampio skverelyje širdies stiprinimo mankšta. Fizinis aktyvumas yra būtinas sveikai širdžiai. Širdies stiprinimo mankštos metu atliekami kvėpavimo pratimai, pratimai derinami su kvėpavimu, taip pat aerobiniai pratimai, kurie pagerina širdies veiklą, padeda sureguliuoti kraujo spaudimą, mažėja aterosklerozės tikimybė, mažėja kraujo krešėjimas, padeda reguliuoti kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį, treniruoja ir stiprina širdies raumenį, gerėja kraujotaka širdies kraujagyslėse, treniruojami visi kūno raumenys.
20 September
14,30 val. Juodpelkio parke bendruomeniniai vaikščiojimo užsiėmimai su mankštos elementais.Tai natūralus, lengvas ir sveikas būdas, siekiant sustiprinti savo sveikatą bei pagerinti nuotaiką. Vyresniame amžiuje atsiranda įvairūs organizmo sistemų pokyčiai. Todėl sportuojant galima sau aktyviai padėti.
Aktyvus fizinis gyvenimas ne tik atitolina kai kuriuos sveikatos sutrikimus, bet ir palengvina jiems jau esant: šlapimo nelaikymą, osteoporozę, sąnarių, nugaros, galvos skausmus. Padeda reguliuoti kraujo spaudimą, pagerina kvėpavimo funkciją, gerina žarnyno funkciją, didina raumenų jėgą ir ištvermę bei gerina sąnarių paslankumą. Judant mažėja depresija, nuolat bendraujama su bendraamžiais, dalinamasi patirtimi, aktyviai dalyvaujama veikloje, stiprinami socialiniai motyvai.
15,30 val. šiaurietiškasis ėjimas.
21 September
14.30 val Juodpelkio parke šiaurietiškasis ėjimas.