Participants

Contact & Activities

Participating city

Novy Jicin
24.000 inhabitants

Local contact

Oddělení rozvoje a strategického plánování
Lucie Hrdličková
Masarykovo náměstí 1, Nový Jičín
++420 556768232

Participation 2020

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
PARK V POHYBU - celodenní akce preventivního zaměření, která zároveň propaguje pohyb na čerstvém vzduchu a oživuje veřejný prostor. Na programu se budou podílet také zástupci Městské policie Nový Jičín, SVČ Fokus, PROFICIO z.s. (Rodinné centrum Provázek) a organizace Školíme první pomoc. Akce bude probíhat v parku pod gymnáziem, u kterého letos na podzim uplyne 10 let od jeho revitalzace z bývalých zahrad pod gymnáziem. Program akce je rozdělen na 3 bloky. Dopoledne (9:00–11:30) bude probíhat program pro MŠ, brzo odpoledne (13:00–15:00) pro družiny místních ZŠ a později odpoledne (15:00–17:00) pro veřejnost. Na místě budou stanoviště s aktivitami vzdělávacího, herního a sportovního charakteru pro děti, dále zde bude dětský koutek RC Provázek. V odpoledních hodinách proběhnout také 2 lekce jógy pro veřejnost a v prostorách přilehlého RC Provázek, které má provozovnu na gymnáziu, se bude konat školení zaměřené na ukázky první pomoci.
17 September
CAR-FREE RODINA (BESEDA) - beseda o slastech a strastech čtyřčlenné rodiny, která se již před lety rozhodla žít bez autu. Tématem bude provázet Markéta Ubíková, která je mj. autorkou blogu www.carfreerodina.cz
18 September
PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA - Již tradiční akce pro cyklisty na cyklostezce Koleje s doprovodným programem.
22 September
DEN BEZ AUT - Tento den nám, stejně jako celý týden mobility, poukazuje na jiné alternativy dopravy, hlavně ty ekologičtější. Den bez aut upozorňuje, jaký dopad mají na životní prostředí právě výfukové plyny automobilů. Po celý den bude při této příležitosti MHD v Novém Jičíně zdarma (řidiči Vám vydají nulové jízdenky).
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.