Participants

Contact & Activities

Participating city

Jilemnice
5.700 inhabitants

Local contact

Odbor vedení úřadu
Jana Seifertová
Masarykovo náměstí 82
Jilemnice
++420 778500080

Participation 2009

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Informační centrum připravilo celotýdenní akci nazvanou "Jilemnická poznávání - Zapomenutá místa?" - hledání míst, která částečně nebo zcela zanikla. Pro turisty je k dipozici brožura, která bude sloužit zároveń jako průvodce. Dále jsou připraveny dva turistické výlety - zámek a hrobka v Horní Branné a naučná stezka "U Mlejna" - pěší a cykloturisté obdrží na cestu praktickou cykloturistickou lékárničku. Pro nejmenší je připravena koloběžkiáda - překážková dráha pro nejmenší. Den bez aut se bude konat 17. září - připraveny jsou tradiční akce partnerů (stánek BESIP, stánek Českého červeného kříže). Tento den se koná zároveň humanitární Běh naděje. Pro žáky základních a středních škol bude připraven stánek o udržitelné energetice. Na závěr dne bude vyhodnocení prázdninové soutěže o nejhezčí květinovou výzdobu. Pro dospělé a seniory bude zajištěna přednáška o pohybovém ústrojí. Děti si budou moci v rámci dne otevřených dveří prohlídnout základnu městské policie.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
Uzavření pro vjezd automobilů se v roce 2009 dočká část Tyršova náměstí.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Pedestrianisation
  • Create or enlarge pedestrian streets
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
Traffic calming and access control scheme
  • Reduction of outside parking zones
Accessibilities
  • Create the tactile pavements
  • Enlargement of pavements