Participants

Contact & Activities

Participating city

Ústí nad Labem ()
95.000 inhabitants

Local contact

Odbor strategického rozvoje
Hana Slawischova
Magistrát města Ústí nad Labem, Velká Hradební 2336/8, 401 00 Ústí nad Labem
++420 475 271 128, 733 511 919

Participation 2010

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Ve čtvrtek 16. září startuje první akce Evropského týdne mobility v Ústí nad Labem netradičně – Zumba maratonem! V atriu magistrátu si lidé mohou vyzkoušet latinsko-americké rytmy zumby. Zábavná, ale účinná taneční party. O program se postarají cvičitelé z REGEN Klubu. Pro všechny je dále připraven „Stánek zdraví“ Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra a pro děti jsou nachystány různé dovednostní soutěže. Další akce „Ukliďme svět“ proběhne tentokrát v okolí zámečku Větruše. Sraz účastníků je v 16 hodin na parkovišti na Větruši. Nápoje a rukavice zajištěny, s sebou pouze pracovní oděv a chuť do práce!.
V pátek 17. září pojedou školáci objevovat Labskou stezku.. Účastníkům akce bude představena národní technická památka Masarykova zdymadla a střekovská vodárna pro parní lokomotivy. Část Labského údolí si budou moci účastníci jízdy prohlédnout z paluby výletní lodi. Doprovodný program zajistí ukázkami své činnosti Vodní záchranná služba Ústí nad Labem a Poříční policie.
Porta Bohemica – v sobotu 18. září nabídne Evropský týden mobility příležitost všem pravidelným i příležitostným milovníkům kol a pěší chůze. Turistický výlet je určen pro pěší turisty, nejenom pro sportovce, ale i pro ty, kteří se potřebují odreagovat od každodenních stresů a spojit zdravý pohyb v přírodě s poznáváním krás, které okolí města nabízí. Naplánováno je několik tras v rozpětí 7–53 km. Cíl je pro všechny stejný - výletní zámeček Větruše. MHD je pro tento den pro účastníky pochodu zdarma. Cyklistický výlet odstartuje v 10 hodin od Informačního střediska města. Na cyklisty čeká 65 km trasa, která po projížďce města pokračuje po Labské stezce do Litoměřic a dále do Homole u Panny. Zakončení cyklovýletu je společné s turisty, tedy na Větruši. Vedle občerstvení budou mít turisté i cyklisté možnost využít služeb Oborové zdravotní pojišťovny a nechat si změřit tlak či tělesný tuk
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
uzavřený prostor u parkoviště obchodního centra Globus v Trmicích
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Pedestrianisation
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
Accessibilities
  • Lowering of pavements
Mobility management
  • Development of travel plans / mobility plans in consultation with local stakeholders
  • Organisation of regular fora or surveys on public opinions and ideas