Participants

Contact & Activities

Participating city

Hodonín
27.209 inhabitants

Local contact

Dep. of Environment
Dita Šprinclová
Masarykovo Nam. 1
695 35 Hodonin
++420 518 316 311

Participation 2010

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Evropský týden mobility
Od středy 15. září do pátku 17. září bude na Oranžovém hřišti v areálu Kasáren otevřeno mobilní dopravní hřiště pro mateřské školy
Ve čtvrtek bude v S-Centru soutěžní sportovní odpoledne pro dvojice (uživatel + sociální pracovník) „Ve dvou se to lépe táhne“.
V pátek uspořádají organizátoři pro žáky ZŠ U Červených domků „Mašličkové kolečko“.
V sobotu organizátoři připravili pěší exkurzi pro veřejnost „Mikulčický luh“, cyklisté zase mohou jet na cyklistický výlet se Zálesáky „Poznáváme Hodonínsko“.
V neděli 19. září bude v parku u Rybářské bašty soutěžní zábavné odpoledne „Soutěžíme s včelkou Májou“ - Státní zdravotní ústav zde předvede své aktivity, oddělení podpory zdraví Brno nabídne měření hodnot krevního tlaku, cholesterolu, tuku, hladiny cukru a tělesné výšky a svalové síly.
Během celého týdne bude v Centru ekologické výchovy instalována tématická výstava o ochraně ovzduší a město v rámci projektu „Chodíme a jezdíme bezpečně“ zapojí děti v MŠ do dopravní výchovy a zároveň proškolí osoby, doprovázející předškolní děti.
Evropský den bez aut
Ve středu 22. září proběhne na uzavřeném prostoru vozovek u Zeleného domu pohody Evropský den bez aut. Děti budou soutěžit v jízdě na koloběžkách, malé děti budou malovat na vozovku, Městská policie zde bude mít informační stánek o prevenci v silničním provozu, bude taky po celý den kontrolovat bezpečnost a vybavenost cyklistů. Po celý den bude v Hodoníně MHD zdarma.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
vozovky u Zeleného domu
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
Pedestrianisation
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
Accessibilities
  • Lowering of pavements
  • Enlargement of pavements
  • Removal of architectonic barriers