Participants

Contact & Activities

Participating city

Kojetín
6.583 inhabitants

Local contact

Eliška Izsová
Masarykovo náměstí 20
752 01 Kojetín
++420 581 277 401

Participation 2010

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Město Kojetín zahájí Evropský týden mobility ve čtvrtek 16. září soutěžním odpolednem v Centru sociálních služeb pro seniory, zdravotně postižené občany a děti ze znevýhodněného sociálního prostředí. Lidé si také mohou zacvičit v Sokole Kojetín.
V pátek 17. září bude v DDM otevřena výstava prací na téma „Doprava a zdraví“. Tento den platí pro firmy, podniky, MěÚ apel na to, aby jeli do práce na kole – „Dnes jedu do práce na kole“….. V 15. hodin si dají zastupitelé města a občané sraz na Masarykově náměstí a pojedou s místostarostou města na kole po okolí Kojetína. Večer bude v Sokolovně Kojetín výuka country tanců.
V sobotu bude den aktivního pohybu podle hesla kampaně „Prodluž si život – buď aktivní!“ – turnaj smíšených dvojic (tenis, bowling), volejbalový turnaj smíšených družstev a večer pak si mládež aktivně zatančí v Sokolovně Kojetín.
V pondělí bude Milan Peterka přednášet pro veřejnost, seniory, zdravotně postižené občany a děti ze znevýhodněného sociálního prostředí o způsobech, jak si aktivním pohybem prodloužit život. Zájemci si mohou zacvičit aerobik v Sokolovně a v úterý v budově polikliniky zase jógu a další zajímavá cvičení.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
Masarykovo náměstí
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
Pedestrianisation
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)