Participants

Contact & Activities

Participating city

Prachatice
11.160 inhabitants

Local contact

of Environemnt
Marie Peřinková
Velké nám. 3
383 01 Prachatice
++420 388 607 218

Participation 2010

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Téma: „Prodluž si život - buď aktivní!“ Pravidelná fyzická a duševní aktivita je klíčová pro zdraví, pravidelný pohyb zmírňuje stres. Nemotorizovaný pohyb je jednoduchý a každý ho může zařadit do běžného života, skoro nic nestojí, jen trochu odhodlání a snahy. Týden Evropské mobility organizátoři zaměří na zlepšení fyzické i duševní pohody občanů Prachatic. Na každé z nabízených akcí si občané města mohou vyzvednout „řidičák“ Evropského týdne mobility v Prachaticích. Kdo pojede alespoň čtyřikrát a 22. září do 16,00 hodin odevzdá vyplněný řidičák, postupuje do slosování o hodnotné ceny – cyklolékárničky, vstupenky do sportovních zařízení a další překvapení.
Ve čtvrtek 16. září začne v Poděbradech Evropský týden mobility řadou akcí: senioři z Prachatic vystoupí na Tanvaldský Špičák - nordic walking, rekondiční pobyt. V Komunitním centru zdravotně postižených a seniorů bude C Centrum pro zdravotně postižené JK nabíze měření pro ušití bot na míru – boty pro pěší chůzi pro starší spoluobčany
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
ulice U Stadionu
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Pedestrianisation
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)