Participants

Contact & Activities

Participating city

Letovice
6.746 inhabitants

Local contact

Ivana Květenská
Masarykovo nám. 19
679 61 Letovice
++420 516 476 133

Participation 2010

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Letovice se účastní kampaně Evropský týden mobility letos již podeváté. Týden zahájí ve čtvrtek 16. září, kdy budou v Letovicích „Jezdit s úsměvem“ – to je dopravně bezpečnostní akce, během které budou žáci ZŠ ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií hodnotit řidiče a cyklisty projíždějící v ranních hodinách Letovicemi. Pozornost bude zaměřena zejména na dodržování povolené rychlosti v obci, přecházení na přechodech, vybavení kol nebo požití alkoholu. Řidiči následně obdrží hodnocení a písemné osvědčení s informací o ETM a EDBA.
V sobotu 18. září se pojede „Na kole okolo Letovic “ – celodenní cyklovýlet, letos do Boskovic a na novou cyklostezku Zboněk – Svitávka. V neděli je pro příznivce pěší turistiky všech věkových kategorií připraven výlet z Letovic do Březové nad Svitavou. Týden skončí ve středu 22. září již tradičně akcí „Běh zámeckým parkem“ pro děti školního a předškolního věku.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
část Masarykova náměstí
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
Pedestrianisation
  • Create or enlarge pedestrian streets