Participants

Contact & Activities

Participating city

Litoměřice ()
23.500 inhabitants

Local contact

PROLIDI
Irena Vodičková
Pekařská 2
412 01 Litoměřice
Czech Republic
++420 734 170 925, 416 916 400

Participation 2010

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
V Litoměřicích začne Evropský týden mobility ve čtvrtek 16. září procházkou pro zrakově postižené občany „S bílou holí centrem Litoměřic aneb i nevidomí mohou provozovat turistiku“. Organizátoři připravili také přírodovědnou soutěž pro seniory, zaměřenou na poznávání živočichů, rostlin a místních krás Českého středohoří. Dobrodružná akce se odehraje na Střeleckém ostrově Litoměřice. Účastníky na místo konání dopraví Výletní vláček města Litoměřice. V průběhu akce budou účastnici absolvovat jednotlivá stanoviště, v rámci kterých budou plnit různé úkoly jako např. poznávat plod či list rostlin, stopu živočicha, druh huby a místní památku.
V pátek milovníci cyklistiky ze ZŠ a SŠ pojedou dopolední cyklistický peleton. Akce je spojena se soutěží o nejvtipněji vyzdobenou cyklistickou přilbu. V sobotu si vyjedou rodiny s dětmi na dopolední cyklistický výlet s doprovodným programem na cyklostezce podél Labe. Na trase budou rozmístěna soutěžní stanoviště a občerstvení.
V neděli organizátoři připraví pro děti FOD Klokánek „Hurá za poníky“ - výukový program, během něhož se děti naučí vnímat zvíře jako kamaráda, který však vyžaduje péči a respekt. V rámci programu děti poznají práci kolem koní a v neposlední řadě se budou moc na poníkovi svézt.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
oblst v okolí chráněného bydlení pro seniory
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Pedestrianisation
  • Create or enlarge pedestrian streets
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
Accessibilities
  • Create the tactile pavements
  • Lowering of pavements
  • Enlargement of pavements
  • Elaboration of sound devices in traffic lights
  • Removal of architectonic barriers