Participants

Contact & Activities

Participating city

Jilemnice
5.700 inhabitants

Local contact

Odbor vedení úřadu
Jana Seifertová
Masarykovo náměstí 82
Jilemnice
++420 778500080

Participation 2010

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Ve středu 15. 9., v pátek 17. 9. a v neděli 18. 9. jsou pro všechny (cyklo)turisty připraveny výlety po krásách Krkonoš (téma: Vzhůru do hor!). Tištěný materiál, mapy a přehledy jízdních řádů připravilo Informační středisko Jilemnice.
V sobotu 18. 9. se uskuteční již 43. ročník běhu do vrchu Jilemnice – Žalý, pro nejmenší je připraven běh zámeckým parkem a lízátkový běh. Ti, kteří dávají přednost spíše kulturnímu vyžití mohou využít nabídky v programu Dnů evropského dědictví.
V neděli 19. 9. začíná v 15 hod na hřišti za I. ZŠ Koloběžkiáda – překážková dráha pro nejmenší, povolené dopravní prostředky: odstrkovadla, tříkolky, koloběžky.
V pondělí 20. 9. se příznivci rodinné turistiky mohou vydat po trase „Poznej své město“, vycházkovou trasu připravili Sokolové. V úterý 21. 9. budou mít občané města možnost vyjádřit se ke stavu veřejného pořádku a dopravní infrastruktuře ve městě v rámci diskusního setkání u kulatého stolu, který připravila komise dopravy a veřejného pořádku.
Evropský týden mobility ukončí ve středu 22. 9. přednáška Ing. Morávka z Centra zdraví JONA Pardubice, který v Jilemnici vystoupí již po třetí. Letošním tématem přednášky je: Jak předejít osteoporóze?
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
uzavřené Tyršovo náměstí a přilehlá ulice Jana Harracha
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Public transport services
  • Improvement and extension of the public transport network (creation of HOV lanes for public transport modes, new stops, new lines, reserved areas etc)
Traffic calming and access control scheme
  • Other: Vybudování okružní křižovatky při vjezdu do centra