Participants

Contact & Activities

Participating city

Podkowa Leśna ()
3.701 inhabitants

Local contact

Wieloosobowe Stanowisko ds. Komunikacji Społecznej
Artur Niedziński
ul. Akacjowa 39/41
05-807 Podkowa Leśna
++48 513 796 877

Participation 2016

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
16.09.2016 – w związku z przyłączeniem się po raz pierwszy do kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT), która obejmuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny, Burmistrz Miasta spotkanie z Mieszkańcami na tematy związane z budową ścieżek rowerowych, parkingiem „Park&Ride” oraz dyskusja nad weekendowym zamknięciem ulic.
17.09.2016 – piesza wędrówka po Podkowie Leśnej z warszawskim przewodnikiem. Wycieczka ma na celu pokazanie Miasta, któremu udało się zrealizować ideę miasta ogrodu. Ponadto jest to też jedyne miasto, w którym nie ma ani jednego bloku. W program wycieczki jest także wpisana wizyta w Stawisku, w którym mieści się Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewicza.
18.09.2016 – wycieczka rowerowa dookoła Podkowy Leśnej. Rowerzyści przejadą trasę ok. 20 km, a wszystko zakończy się wspólnym ogniskiem. W ramach uczestnictwa każdy otrzyma drobny osprzęt rowerowy.
19.09.2016 – możliwość korzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego, którego celem jest pomoc dzieciom i młodzieży oswoić się z jazdą po ulicach, uczyć ich bezpiecznego poruszania się po drogach, czy ułatwić przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową.
20.09.2016 – całodzienna akcja „Rowerem do Pracy”. Za każde nadesłane zdjęcie, uczestnik otrzyma drobny upominek.
21-22.09.2016 – „Zostaw auto – poczęstuj się jabłkiem”. Akcja skierowana do tych, którzy w tych dniach skorzystają z komunikacji miejskiej (WKD Podkowa Leśna Główna).
22.09.2016 – Dzień bez Samochodu. Darmowe przejazdy kolejką WKD od stacji Opacz do Warszawy Śródmieście, a także darmowe przejazdy brwinowską komunikacją miejską – trasa: Podkowa Leśna – Żółwin – Owczarnia – Brwinów.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle facilities (parking, locks etc)
Traffic calming and access control scheme
  • Create park and ride stations
Mobility management
  • Organisation of regular fora or surveys on public opinions and ideas