Participants

Contact & Activities

Participating city

Ostrava
299.483 inhabitants

Local contact

Oddělení odpadového hospodářství a ochrany ovzduší
Ing. Denisa Marejková
Prokešovo náměstí 8
++420 599443183

Participation 2016

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
O víkendu 17. - 18. 09. 2016 je ve spolupráci s Městskou policií Ostrava zajištěno značení cyklistické trasy a provoz několika koláren na akci Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky, kterou pořádá společnost JAGELLO 2000 v Mošnově.

Cyklisté mohou na akci Dny NATO vyrazit od komplexu kina Luna, kde bude umístěn Čistý areál kampaně Zdravě po Ostravě (start poloorganizované cyklojízdy). Zájemci zde budou seznámeni s pozitivními dopady používání alternativ k automobilové dopravě. Čistý areál poté bude v odpoledních hodinách součástí akce Zažít Ostravu jinak.

Po dobu celého týdne pak Knihovna města Ostravy organizuje ve svých pobočkách 84 akcí a aktivit (soutěže, výstavy, kvizy, veřejná čtení a mnoho dalšího), které berou v potaz téma Evropského týdne mobility.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
More details on permanent measures:

V rámci kampaně Evropský týden mobility byla realizována stavba další části cyklistické trasy "Dokončení propojení cyklistické trasy Cyklostezka Počáteční – Slezskoostravský hrad", která propojuje dopravní terminál Hranečník s centrem města.