Participating towns and cities

PolandGdynia, Poland

Website:
Population:
250.000 inhabitants
Department:
Samodzielny Referat Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością
Contact:
A. Kaszuba
Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54
81-382 Gdynia
(++48) 58 785 14 20

Participation 2016

Activities within the week Activities within the week

Gdynia organises activities during EUROPEANMOBILITYWEEK 2016, taking into account the annual theme.

All week
15 września odbędzie się uroczystość oddania do użytkowania kolejnego zabytkowego trolejbusu ZIU-9 z udziałem m.in. włodarzy miasta, głównych decydentów organizujących transport publiczny w Gdyni, delegacji z miasta Łuck, skąd pochodzi ten trolejbus oraz kierowców pierwszego tego typu trolejbusu w Gdyni.
Obchody obejmowały uroczysty przejazd spod urzędu Miasta na pętlę w Orłowie.

16 września – z okazji Europejskiego Dnia Trolejbusowego specjalnie zorganizowany przejazd trolejbusem i wizyta trzech gdyńskich szkół podstawowych: SP nr 10, SP nr 31 i Szkoły Społecznej w zajezdni trolejbusowej, dodatkowo zorganizowano oprowadzenie zajezdni z przewodnikiem.

Dnia 17 września uruchomione zostaną trzy bezpłatne linie autobusowe:
101 - linia obsługiwana przez nowoczesne autobusy przegubowe na trasie Gdynia- Gdańsk (przez Sopot),201 - linia obsługiwana przez nowoczesny trolejbus Solaris Trollino 12M Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gdyni na trasie dookoła gdyńskiego Śródmieścia,
301 - linia obsługiwana przez zabytkowy trolejbus ZiU-682B Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni na krótkiej trasie po Śródmieściu Gdyni.

22 września 2016 r. na podstawie Uchwały Rady Miasta Gdyni, możliwe będą przejazdy bezpłatne dla właścicieli i współwłaścicieli samochodów osobowych, za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego.