Participants

Contact & Activities

Participating city

Ciechanowiec
4.788 inhabitants

Local contact

Urząd Miejski
COKIS
Urząd Miejski w Ciechanowcu
ul. Mickiewicza 1
18-230 Ciechanowiec
++48 86 271 05 63

Participation 2017

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
17 września - Rajd rowerowy „Traktem Napoleońskim” Ciechanowiec – Pobikry (15 km).
Celem rajdu jest promowanie przyjaznych środowisku sposobów przemieszczania się. Jazda na rowerze jako forma aktywnego wypoczynku połączona z poznaniem miejsc i ich historii. Na trasie przystanek przy Pomniku Żołnierzy Armii Napoleońskiej, historia tego miejsca i historia miejscowości. Następnie w programie ognisko z kiełbaskami i wspólne śpiewanie przy gitarze.

19 września - Wydział Prewencji oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji poprowadzi zajęcia dla najmłodszych mieszkańców miasta z Objazdowym Miasteczkiem Ruchu Drogowego. Celem zajęć będzie poznawanie znaków drogowych, zasad sprawnej jazdy rowerem oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
Jednodniowe wyłączenie ulicy Stadion z ruchu kołowego. Celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do używania komunikacji pieszej i rowerowej. W tym dniu Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na program przy Stadionie Miejskim:
- Turniej Rowerowy „Rowerem po nagrody”. Zawody odbędą się w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki i zerówka, Szkoła Podstawowa klasy I-III, klasy IV-VII, gimnazjum.
- „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”. Oznakowanie jednośladu przez policjantów, polega na spisaniu marki i numeru fabrycznego, oraz na naniesieniu kodu identyfikującego właściciela roweru, metodą tajnopisu. Na koniec właściciel oznakowanego pojazdu otrzymuje od policjanta potwierdzenie wykonania znakowania, wraz ze spisanymi wszystkimi cechami identyfikującymi rower. Drugi egzemplarz zostaje w jednostce policji.
- Rysowanie kredą na asfalcie „Miasto przyjazne dla rowerów”.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle facilities (parking, locks etc)
More details on permanent measures:

Stojaki na rowery w centrum miasta.
Ustawienie w wyznaczonych miejscach miasta stojaków na rowery. Z powodu braku stojaków, osoby pozostawiają rowery w przypadkowych miejscach. Stojaki zapewnią możliwość przypięcia roweru w pobliżu miejsca, do którego chcemy dojechać. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo pozostawionych rowerów i zostanie zapewniony większy komfort tym mieszkańcom miasta, którzy poruszają się na rowerach.