Participants

Contact & Activities

Participating city

Chrudim
22.500 inhabitants

Local contact

Healthy Cities Office
Šárka Trunečková
Resselovo Nám. 77
537 16 Chrudim
++420 469 657 100

Participation 2017

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
18. – 22.9. Pro první a čtvrté třídy ZŠ jsou připraveny besedy s Městskou policií na téma zásady bezpečného přecházení, používání reflexních prvků, základní silniční předpisy, apod.

16. a 17. 9. – Víkendové koloběžkování od 13:00 - 16:00 hodin v půjčovně koloběžek V Podzámčí ve Slatiňanech za zvýhodněné půjčovné se slevou 50% a děti zdarma. Nutná rezervace na telefonu Renata Kašparová 776 759 744 nebo mailu info@FitKolobeh.cz.

19. 9. 2016 – „Na kole bez promile s Rebelem“ od 14:00 – 16:00 hodin na cyklostezce Chrudim – Slatiňany. Zde proběhne kontrola jízdních kol a dechová zkouška na alkohol v krvi u cyklistů, ale i poučení chodců o bezpečném pohybu na cyklostezce. Akce je připravena ve spolupráci s Policií ČR, Městskou policií, Besipem a Měšťanským pivovarem Havlíčkův Brod a.s.

20.9. - Vycházkové rozjímání chrudimským parkem a beseda o přírodě a cestování se Zeleným domem Chrudim. Sraz v 9:00 hodin v Městském parku u denního stacionáře Jitřenka. Vycházka přírodou, zelení a kolem jezírek je ideální pro duševní pohodu. V případě špatného počasí se akce přesune do vnitřních prostor stacionáře.

20. 9. – „Na kolo jen s přilbou“ na dopravním hřišti v Městském parku od 16:00 do 18:00 hod. Vstupenkou na akci bude cyklistická přilba a kolo. Účastníci splňující tyto podmínky získají slosovatelný žeton. Proběhne slosování o drobné ceny. Pro děti i pro rodiče budou připravena stanoviště partnerů: Besip, Městské policie, PČR, ČČK apod.

21. 9. – „Sejdeme se na značkách - aneb dopravní hřiště přijede k Vám“ – přijďte si vyzkoušet mobilní dopravní hřiště na sídliště U Stadionu ( hřiště v zadní části sídliště u č.p. 727 – 757 směr Tesco) od 9:30 do 16:30 hodin. Cílem akce je připravit děti na situace v silničním provozu. Děti se tak zábavnou formou naučí jak se chovat na komunikacích, důležité dopravní značky, jak přecházet přes přechod, kde si mohu hrát atd. Na dopravním hřišti nebudou chybět dopravní značky, kruhový objezd, přechod pro chodce a semafor. Akce bude doplněna divadelním představením Libora Štumpfa, malováním na chodník apod.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
22. 9. – Evropský den bez aut – u MŠ Dr. Malíka (uzavřená komunikace u MŠ) a MŠ U Stadionu je pro děti připraven program zaměřený na prevenci úrazů u dětí v roli chodce, cyklisty, bezpečná cesta do školy apod.

22. 9. 2016 – společnost Arriva Východní Čechy, a. s. připravila ve spolupráci s městem Chrudim pro cestující jízdné v rámci MHD zdarma.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
Accessibilities
  • Lowering of pavements
  • Enlargement of pavements