Participating towns and cities

Contact & Activities

Participating city

Bobolice
8.960 inhabitants

Local contact

Promocja Gminy Bobolice
Renata Jarzyńska
Gmina Bobolice
ul. Ratuszowa 1
76-020 Bobolice
++48 94-34-58-401

Participation 2017

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
Actions relative to the theme:
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bobolicach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizuje "pogadanki" edukacyjne dla dzieci w wiejskich świetlicach na terenie Gminy Bobolice.

Szkoła Podstawowa w Kurowie organizuje integracyjny, międzyszkolny Zjazd Rowerowy (Kurowo, Drzewiany) na Placu Koła Łowieckiego "Wataha" pod Cybulinem.

W sobotę 16 września br. w ramach ETZT w Szkole Podstawowej w Drzewianach zaplanowano: przejazd ścieżką rowerową na trasie Drzewiany - miejsce postojowe "Wataha" koło Cybulina; spotkanie z leśniczym, integracyjne zawody sportowe z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kurowie, konkurs przyrodniczo-historyczny, ognisko z kiełbaskami.
Celem wyjazdu jest popularyzacja wycieczek rowerowych wśród dzieci i młodzieży, jako formy czynnego wypoczynku i aktywnego obcowania z przyrodą, z dala od nudy i komputera, w gronie rówieśników o podobnych zamiłowaniach.

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie odbywać się będzie cykl spotkań edukacyjnych pn. "Lekcje z rowerem".

W dniu 16 września odbędzie się otwarcie skateparku, dofinansowanego w ramach Programu Społecznik 2017 oraz środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach otwarcia zaplanowano szereg atrakcji, w tym m.in. skate show z udziałem Mistrzów Polski w skateboardingu, konkursy, konkurencje sportowe. Nie zabraknie oprawy muzycznej oraz zdrowego poczęstunku.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, OTKKF "Bicykl" w Bobolicach organizuje 22 września br. Europejski Dzień bez Samochodu "Miting Rowerowy".
Planowany jest przejazd ulicami: Jedności Narodowej, Zieloną, Parkową, Pocztową, Pionierów, Wojska Polskiego, Plac Zwycięstwa - Rynek, Seligera, Reymonta, Warszawską, Fabryczną, torowiskiem do Spacerowej i dalej na plac rekreacyjny przy ul. Dworcowej gdzie odbędą się zawody rekreacyjno-sportowe: "Rowerowy tor przeszkód", "Wyścig żółwi", "Rzut Ringo do celu", "Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego rowerzystów". Dla wszystkich uczestników przewidziany jest ciepły posiłek i napoje. Impreza realizowana jest ze środków Gminy Bobolice w ramach projektu "Rozwój turystyki rowerowej i pieszej (Nordic Walking) oraz promocja aktywnego wypoczynku".
W tym samym dniu otwarty zostanie również kolejny odcinek ścieżki edukacyjnej przyrodniczo-rekreacyjnej w Gminie Bobolice. Przewidziano przemarsz, bieg lub przejazd rowerem na miejsce otwarcia ścieżki. W wydarzeniu wezmą udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z terenu Gm. Bobolice oraz Gm. Polanów i Gm. Manowo. Będzie to ok. 200 osób, 40 z nich wezmą udział w sztafecie 4x100 m.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
New forms of vehicle use and ownership
  • Use of clean vehicles
Freight distribution
  • Use of clean vehicles
Mobility management
  • Organisation of regular fora or surveys on public opinions and ideas
More details on permanent measures:

16 września br. ramach realizacji projektu "Wskocz na deskę!" dofinansowanego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu SPOŁECZNIK organizowane jest Otwarcie Skateparku w Bobolicach. Projekt powstał z inicjatywy grupy nieformalnej oraz Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego "Mechanik" Bobolice.

22 września br. w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w miejscowości Chociwle (ścieżka pieszo-rowerowa prowadząca od ul. Spacerowej w Bobolicach) nastąpi otwarcie kolejnego odcinka ścieżki w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego pn. "Ekologiczna ścieżka przyrodniczo-rekreacyjna w Gminie Bobolice". Projekt ten współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Jest to kontynuacja budowy ścieżki przyrodniczo-wypoczynkowej prowadzącej od ul. Spacerowej w Bobolicach do Chociwli Kolonii (krzyż). Osoby aktywnie spędzające czas będą mogły korzystać z pętli rowerowo-spacerowej o długości ok. 8 km. Na ścieżce powstanie oświetlony punkt edukacyjny wyposażony w dwie interaktywne tablice ekologiczne, ławkę i stojak na rowery. Na całej długości ścieżki w miejscach zaproponowanych przez mieszkańców zamontowanych zostanie 6 lamp solarnych oraz łącznie powstaną 3 miejsca postojowe.