Participating towns and cities

Lithuania Alytaus miestas (Alytus) , Lithuania

Population:
54.437 inhabitants
Contact:
Agne
Rotušės a. 4, LT-62504, Alytus Alytaus miestas
(++370) 69667788

Participation 2018

Activities within the week Activities within the week

Alytaus miestas (Alytus) organises activities during EUROPEANMOBILITYWEEK 2018, taking into account the annual theme.

17 September
„Pasirink dviratuką ir judėk į darželį“. Kviesime tėvelius leisti vaikams atvažiuoti į darželį su įvairiomis turimomis transporto priemonėmis: dviratukais, paspirtukais, balansiniais dviratukais, riedučiais. Lopšelis-darželis „Vyturėlis“, Miklusėnų g. 38 A.
Ryto mankštų judrioji savaitė darželio kiemelyje
„Mes linksmi, kai sportuojame visi“.Bendruomenėje sportavimas – maloni ir smagi veikla visiems. Europos judrios savaitės metu skambant muzikai bus organizuojamos ryto mankštos su įvairiomis sporto priemonėmis. Ugdytiniai pasimankštins ir patirs daug džiugių emocijų.
Studentų g. 4,
Alytaus lopšelis-darželis „Nykštukas“
Linksmasis bėgimas aplink mokyklą
Volungės g. 2, Alytus „Volungės“ progimnazija.
Mankštiada. Klasių mankštos mokyklos kiemelyje ilgųjų pertraukų metu. Volungės g. 2, Alytus „Volungės“ progimnazija.
18 September
Priešmokyklinio amžiaus vaikų išvyka prie Dailidės ežerėlio. Vaikus nuvešime iki Dailidės ežerėlio, toliau jie keliaus turimomis transporto priemonėmis iki Pėsčiųjų tilto.
„Dviratukų, triratukų ir paspirtukų diena“. Pokalbiai su vaikais apie saugumą, atsargumą ir drąsumą važiaviuojant dviratuku, triratuku ar paspirtuku. ir paspirtukais. Organizuotas dviratukų ir paspirtukų paradas. Pasiūlyta vaikams šiomis judėjimo priemonėmis apvažiuoti darželio teritoriją, palenktyniauti, atlikti įvairias užduotis ir kt. Pirmojo Alytaus aikštėje, šalia Studentų g. 4,
Alytaus lopšelio-darželio „Nykštukas“.
Dviračio puošimas. Dviračio puošimas
Surask lobį mokyklos kiemo teritorijoje-linksmasis pasivaikščiojimas su užduotimi
Volungės g. 2, Alytus „Volungės“ progimnazija
19 September
„Draugystės maratonas“.Mankšta ir draugiškos varžybos su įvairiomis turimomis transporto priemonėmis: dviratukais, paspirtukais, balansiniais dviratukais, riedučiais. Pėsčiųjų takas šalia lopšelio-darželio „Vyturėlis“.
Akcija „Diena be automobilio – pėsčiomis į lopšelį-darželį“. Organizuoti sveikatos valandėles ir diskutuoti su vaikais, kokia neigiama žala aplinkai ir žmonių sveikatai, kai nei dienelės be automobilio. Išsiaiškinti su vaikais, kaip jie su tėveliais pasiekia ugdymo įstaigą: atvežami ar atvedami. Prisiminti visiems drauge, kad ėjimas pėsčiomis – nauda sveikatai, švarios aplinkos išsaugojimui.
Kviesti visus, esant galimybei per savaitę vykti į darželį ar į darbą be automobilio. Studentų g. 4,
Alytaus lopšelis-darželis „Nykštukas“.
Dviratukų ir paspirtukų diena „Rieda rieda rateliukai“.Šią dieną į darželį bus kviečiami vaikai atvykti su šiomis transporto priemonėmis: dviratukai, paspirtukais, riedlentėmis, riedamobiliais ir kt. Vyks šių priemonių paradas, vaikai bus kviečiami apvažiuoti darželį. Bus organizuojamos lenktynės, įvairios rungtys – greito, figūrinio važiavimo, orientavimosi ir kt. Netgi ir auklėtojos bus kviečiamos palenktyniauti su paspirtukais. Lopšelio-darželio „Pušynėlis“ kiemas,
Margio g. 1
Kvadrato varžybos
Šiaurietiško ėjimo mokymai. Kvadrato varžybos
Šiaurietiško ėjimo mokymai
Volungės g. 2, Alytus „Volungės“ progimnazija Volungės g. 2, Alytus „Volungės“ progimnazija
20 September
Žygis „Per Alytų pėsčiomis“. Žygio maršrutas Alytaus m. sav. visuomenės sveikatos biuras (Daugų g. 5A), pėsčiųjų takas, Antano Juozapavičiaus tiltas, Alytaus m. piliakalnis, pėsčiųjų tiltas, Alytaus m. sav. visuomenės sveikatos biuras.
Saugaus eismo pramoga – išvyka prie Pirmojo Alytaus sankryžos
„Būk saugus – mokykis eismo taisykles“. Išvykoje dalyvaus priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir pedagogai. Stebės ir atpažins skirtingas transporto rūšis, skirtas žmonių judėjimui, saugumui, prekių transportavimui, keleivių vežimui. Išsiaiškins transporto priemonių sukeliamas problemas, saugaus eismo saugumo pažeidimus, naudą ir žalą.
Vyks saugaus eismo pramoga Pirmojo Alytaus aikštėje. Pramogos dalyviai prisimins eismo taisykles, atliks užduotis, žais sportinius žaidimus, lenktyniaus.
A. Juozapavičiaus –
Jiezno gatvių sankryža, šalia Studentų g. 4, Alytaus
lopšelio-darželio „Nykštukas“.
Saugaus eismo rytmetis „Šviesoforo pamoka“. Grupėje vaikai prisimins saugaus eismo taisykles, šviesoforo spalvas, prisimins kelio ženklus kuriuos jau pažįsta ir kt. Tuomet vyks į lauką, ten parengtą aikštelę su šviesoforu ir perėjomis. Juos pasitiks pasakos personažas ir pakvies atlikti įvairias užduotis su priemonėmis (kelio ženklai, vairai, karūnėlės su automobilių paveikslėliais ir kt.). Žais žaidimus – „Šviesoforas“, „Mano atšvaitas“ ir kt. Rytmečio pabaigoje vaikai bus pakviesti piešimui ant asfalto ir paruoštų molbertų. Lopšelio-darželio „Pušynėlis“ kiemas,
Margio g. 1.
Visuotinė mankšta mokyklos stadione
Mankšta kūno kultūros pamokų metu. Volungės g. 2, Alytus „Volungės“ progimnazija
Pokalbis su vaikais „Transporto daugiarūšiškumas“. Auklėtojos su vaikais aptars skirtingas transporto rūšis skirtas žmonių judėjimui (dviratis, mašina, autobusas, traukinys ir kt.) bei transportą prekių transportavimui; transporto sukeliamas problemas (tarša, grūstis, eismo saugumo pažeidimai, transporto poveikis sveikatai ir kt.) ir kt. Saugaus eismo pramoga „Būk saugus eismo dalyvis“.Priešmokyklinio ugdymo grupėje vyks saugaus eismo pramoga „Būk saugus eismo dalyvis“, kurios metu vaikai prisimins saugaus eismo taisykles. Naujoji g. 32, Alytaus lopšelis-darželis „Saulutė“
21 September
Masinis šokis "Judame muzikos ritmu", skirtas paminėti dieną "Diena be automobilio". Renginyje dalyvaus Alytaus miesto ugdymo įstaigų 3 – 4 klasių mokiniai (iš kiekvienos ugdymo įstaigos 50–100 mokinių). Rotušės aikštėje
Piešimas ant asfalto „Mano svajonių automobilis“.Pakviesti vaikus su pedagogais piešti ant asfalto savo svajonių automobilį. Studentų g. 4,
Alytaus lopšelio-darželio „Nykštukas“ kiemelis.
Išvyka į poeto Anzelmo Matučio medžio skulptūrų parką. „Paukščiukų“ ir „Boruželių“ grupės vaikai vyks į poeto Anzelmo Matučio medžio skulptūrų parką. Nuvykę vaikai apžiūrės naujas medines skulptūras. Tuomet bus žaidžiami judrieji žaidimai, organizuojamos įvairios rungtys ir estafetės su sporto priemonėmis.
Lėtasis važiavimas dviračiu
Linksmosios paspirtukininkų varžybos
Judriausios klasės rinkimas
Diena be automobilio.
Piešimas ant asfalto „Mano svajonių automobilis“. Naujoji g. 32, Alytaus lopšelis-darželis „Saulutė“
Lėtasis važiavimas dviračiu
Linksmosios paspirtukininkų varžybos
Judriausios klasės rinkimas
Diena be automobilio. Volungės g. 2, Alytus „Volungės“ progimnazija