Participants

Contact & Activities

Participating city

Łódź ()
722.000 inhabitants

Local contact

Zarząd Dróg i Transportu
Tomasz Andrzejewski
ul. Piotrkowska 175, 90-447 Łódź
++48 42 638 58 79

Participation 2018

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
Rajd rowerowy "70 lat komunikacji autobusowej w Łodzi". Uczestnicy na rowerach wraz z przewodnikiem odwiedzą ważne w historii komunikacji autobusowej miejsca.
19 September
Mobilny punkt sprzedaży biletów MPK. Sprawdź jak łatwo i wygodnie można kupić bilet komunikacji miejskiej. Wystarczy telefon lub karta płatnicza. 19-22 września od 10 do 17 przy przystanku Piotrkowska Centrum.
20 September
Współdzielenie i ekologiczny transport to najlepszy sposób na podróżowanie po mieście. Zapraszamy do pasażu Schillera, gdzie będzie można sprawdzić czy jak podróżować po Łodzi elektrycznymi skuterami i samochodami na minuty.

MPK-Łódź zainauguruje kolejny sezon Akademii Miejskiego Podróżnika, która przez zabawę, zachęca najmłodszych od podróżowania komunikacją miejską.
22 September
W dniu bez samochodu będzie można za darmo podróżować komunikacją miejską i rowerem publicznym. Zostawcie samochód w domu i za darmo wyruszcie w drogę. Każdy kto posiada dowód rejestracyjny samochodu, będzie mógł 22 września jechać za darmo komunikacją miejską, wraz z tyloma osobami na ile zarejestrowany jest pojazd. Również za darmo będzie można wypożyczyć Łódzki Rower Publiczny. Wystarczy aktywne konto.

Na zakończenie tygodnia mobilności w sobotę 22 września, ostatni raz w tym sezonie, wyjedzie na malowniczą, podmiejską trasę Tramwajowa Linia Turystyczna.
Na sentymentalną podróż zapraszamy na linię 43 do Lutomierska. Pod drodze można odwiedzić również Zajezdnię Muzealną Brus w której Klub Miłośników Starych Tramwajów przygotował dni otwarte.

W sobotę zapraszamy również do MPK na Wierzbową 51, gdzie odbędzie się konkurs wiedzy o komunikacji miejskiej i XII Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej.