Participants

Contact & Activities

Participating city

Suwałki ()
69.000 inhabitants

Local contact

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej
Sylwia Kowalczuk
Urząd Miejski w Suwałkach
ul. Mickiewicza 1
16-400 Suwałki, podlaskie
++48 87 5628239

Participation 2018

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
"Europejski Dzień Bez Samochodu w Suwałkach"
("European Day Without Car in Suwalki City")

W dniu 16 września odbędzie się przejazd kolumny rowerowej ulicami miasta z Prezydentem Miasta Suwałk na czele do Parku Konstytucji 3 Maja. Łączna długość trasy do pokonania to ok. 7,4 km, w tym przejazd po wiadukcie nad obecnie budowaną Obwodnicą Suwałk. Wśród uczestników przejazdu zostaną rozdane kupony loteryjne, które wypełnione i wrzucone do urn będą uprawniać do odbioru nagrody głównej - jednego z trzech rowerów ufundowanych przez Urząd Miejski w Suwałkach. Przewidziano liczne nagrody pocieszenia - drobne upominki.

W Parku Konstytucji 3 Maja odbędzie się również minifestyn z okazji "Europejskiego Dnia Bez Samochodu" z licznymi atrakcjami dla mieszkańców miasta Suwałki, m.in.:
- gry i zabawy sprawnościowe z nagrodami dla dzieci i młodzieży,
- zabawy dla małych dzieci i z animatorami (skręcanie balonów, malowanie twarzy, bańki mydlane itd.),
- bezpłatne konsultacje z dietetykami, badanie ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi oraz badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu,
- doradztwo techniczne oraz regulacja rowerów przez specjalistów (stoiska sklepów rowerowych),
- bezpłatne znakowanie rowerów (na podstawie dokumentu zakupu roweru) oraz profilaktyka.

"Europejski Dzień Bez Samochodu w Suwałkach" to również możliwość skorzystania z darmowej komunikacji miejskiej dla posiadaczy samochodów osobowych. Wystarczy mieć przy sobie aktualny dowód rejestracyjny pojazdu.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
Kolumna rowerowa przejedzie prawym pasem jezdni ul. Reja (włącznie z wiaduktem nad budowaną obecnie Obwodnicą Suwałk) i ul. Kościuszki