Participants

Contact & Activities

Participating city

Çorum
260.000 inhabitants

Local contact

Çorum Belediyesi Başkanlığı
H. İbrahim AŞGIN
Çorum Belediyesi Başkanlığı Yeniyol Mah. Gazi Cad. No:2 Çorum
++90 5058944481

Participation 2018

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
Klimalı Otobüs duraklarında oluşturulan kitap bölümleri ile bekleme zamanlarında insanları okumaya tesfik edici eylemler gerçekleştirmek.
17 September
çocuklarda trafik bilincinin oluşması ve trafik kurallarına uyma bilincini oluşturacak eğitici faaliyet.
18 September
Engelli bireylerin ulaşabilirliği ve hareketliliğini destekleyici faaliyetler, buna yönelik oluşturulan alt yapının kullanılması etkinliği. ve engellilerin yaşadıkları zorlukların anlaşılabilmesi için bilinçlendirme çalışmaları.
19 September
Çocukların bisiklet kullanımına teşvik etmek amaçlı faaliyet gercekleştirmek, bu anlamda belediyemizce oluşturulana bisiklet sürme altyapınını görünürlüğü ve kullanımın artırılması için faaliyet yapmak.
20 September
Atmosfere salınan ve çevre kirliliğine sebep karbon monoksit gazı salınımın azaltılması için vatandaşlara toplu taşıma araçlarının kullanımı yönünde bilinçlendirme eğitimi verilecek.
21 September
Araçlı yaşamın çevreye verdiği zararlar konusunda bilinçlendirme eğitimi verilecek.
22 September
Çorum ilinin en işlek caddesi olan Gazi caddesini araç trafiğine kapatarak , otomobilsiz olarak Valilik binası önünde toplanarak Belediye binasına yaya olarak yürüyüş etkinliği düzenlemek.
Yürüyüş etkinliğine ek olarak, toplu taşımaya alternatif teşkil edecek bisiklet kullanımına insanları yönlendirerek iş ve evlerine bisikletle gitmeleri yönünde bilinçlendirme faaliyeti yapmak.
Sağlıklı yaşam için insanların bisiklet ve yaya olarak yakın mesafelere araçları ile değil bu gibi alternatiflerle erişimini sağlamak için bilinçlendirme faaliyetleri yapmak.