Participants

Contact & Activities

Participating city

Błonie
21.000 inhabitants

Local contact

Wydział Rolnictwa Gospodarki Nieruchomosciami i Ochrony Środowis
Agnieszka Osówniak
Urząd Miejski w Błoniu, ul. Rynek 6, 05-870 Błonie
++48 227253004 w. 160

Participation 2018

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
Jak co roku czynny udział w kampanii będą brały placówki oświatowe z terenu naszej gminy poprzez: przeprowadzenie pogadanek i gazetek tematycznych, promujących korzystanie z komunikacji zbiorowej, wykonanie wystawek prac plastycznych uczniów i przedszkolaków, promowanie chodzenia pieszo do szkoły lub dojeżdżania do niej rowerem, bądź hulajnogą, a nie samochodem z rodzicami, gry i zabawy tematyczne, a także utworzenie rywalizacji w aplikacji na urządzenia mobilne-„Endomondo”, polegającej na „zrobieniu” jak największej ilości kilometrów siłą własnych mięśni - chodzenie, jazda na rowerze, nordic walking. Wspólnie z nauczycielami lub pracownikami z poszczególnych szkół , które czynnie włączą się w obchody tegorocznej kampanii, dopracujemy akcje tematyczne, o których szczegółowo poinformuję w końcowym sprawozdaniu.
17 September
jw.
18 September
jw.
19 September
jw.
20 September
jw.
21 September
jw.
22 September
Zorganizowanie Dnia bez samochodu, poprzez zamknięcie wybranej ulicy w centrum miasta i sportowe wydarzenie promujące alternatywne środki poruszania się. Szczegółowy opis wydarzenia zamieszczę w końcowym sprawozdaniu.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
  • Improvement of bicycle facilities (parking, locks etc)
Pedestrianisation
  • Create or enlarge pedestrian streets