Participating towns and cities

Czech RepublicLetovice, Czech Republic

Website:
Population:
6.746 inhabitants
Contact:
Ivana Květenská
Masarykovo nám. 19
679 61 Letovice
(++420) 516 476 133

Participation 2018

Activities within the week Activities within the week

Letovice organises activities during EUROPEANMOBILITYWEEK 2018, taking into account the annual theme.

16 September
Neděle 16. září ( změna termínu na 23.9. 2018)
„Pěšky ke starým mlýnům a keramičce“
Město Letovice, Komise Projektu Zdravé město a Místní agendy 21 pro příznivce pěší turistiky všech věkových kategorií pořádá pěší výlet po stopách bývalých mlýnů v Letovicích a k bývalé keramické továrně Josefa Mrázka. Sraz účastníků je v 1300 hodin před Městským úřadem v Letovicích. Z důvodu kolize s jinými akcemi v den 16. září, je výlet pořádán v tento termín.
17 September
Pondělí 17. září
Městská policie ve spolupráci s Komisí PZM a MA21 uspořádá v tento den
dopravně bezpečnostní akci pro všechny 3 mateřské školy v Letovicích. Děti předškolního věku budou seznámeny s pravidly chování na komunikacích, při přecházení přechodu pro chodce a budou upozorňovány na to, že se musejí při přecházení neustále rozhlížet.
18 September
Úterý 18. září
„Kolečkiáda – závod zručnosti “ – v uzavřené části Masarykova náměstí před radnicí proběhne od 16,00 hodin kolečkiáda - závod zručnosti. Tuto akci pořádá Letokruh Letovice ve spolupráci s Městem Letovice.
„Ve městě bez mého auta „ – bude uzavřena část Masarykova náměstí (cyklistický závod zručnosti), na tento den bude směřována kampaň vyzývající k omezení vjezdu do centra města, k omezení parkování v centru města, k omezení jízd služebními vozidly a ke zvolení alespoň v tento den dopravy šetrnější k životnímu prostředí (veřejnou, pěší, cyklodopravu).
Tato akce je zrušena.
19 September
STŘEDA 19. září
„Běh zámeckým parkem“
Město Letovice ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Letovice, Základní školou Letovice, Komisí PZM a MA21 a Fan-club BOP Křetínka pořádá v areálu zámeckého parku tradiční závod pro děti školního a předškolního věku. Začátek v 15,00 hodin (prezentace od 14,00 hodin). Pro závodníky jsou připraveny zajímavé ceny.
20 September
ČTVRTEK 20. září
„ Jezdíme s úsměvem “
Město Letovice ve spolupráci se Základní školou Letovice a Policií ČR uspořádají dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na kontrolu vozidel projíždějících v ranních hodinách Letovicemi. Pozornost bude zaměřena zejména na dodržování povolené rychlosti v obci, nebo požití alkoholu před jízdou. Řidiči následně obdrží hodnocení a písemné osvědčení s informací o ETM a EDBA.
„ Dopravně bezpečnostní seminář„
Pro žáky II. stupně Základní školy Letovice se uskuteční seminář k bezpečnosti silničního provozu.
21 September
Pátek 21. září
„Drakiáda 2018“
Letecký klub Letovice ve spolupráci s Městem Letovice uspořádá pro všechny děti bez rozdílu věku tradiční drakiádu. Akce proběhne od 15,00 hodin v areálu letiště Leteckého klubu Letovice.
22 September
Sobota 22. září
„Na kole k baboleckým lípám“
Město Letovice, Komise Projektu Zdravé město a Místní agendy 21 pořádá cyklistický výlet „Na kole k baboleckým lípám“. Sraz účastníků v 9,30 hodin na Masarykově náměstí, před městským úřadem. Trasa Kladoruby, Kochov, Novičí, Babolky. Účastníci obdrží odměnu a menší občerstvení.