Participating towns and cities

Contact & Activities

Participating city

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
1.609.856 inhabitants

Local contact

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı
MELEK
Odabaşı Mah. Atatürk Bulvarı No: 150 Antakya/HATAY
++90 0326 225 17 00

Participation 2019

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
21 September
Çevremizi daha yaşanabilir hale getirmek için tüm dünyada hızla yayılan ve gönüllülük esasına dayalı olan Let’s Do İt (Haydi Yapalım) temizlik etkinlikleri kapsamında Decathlon spor mağazası ile birlikte 21 Eylül saat 10.00 da Arsuz ilçemiz İsos oteli önünde sahil temizliği, yine Hatay Kent Konseyi ve Hatay İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği ile birlikte 21 Eylül saat 14.00 te Antakya ilçemizde Büyükşehir Belediyesi önünde temizlik etkinliği gerçekleştirilecektir.
22 September
Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı olarak 22 Eylül Pazar Günü Saat 17.00 da Çeşitli sivil toplum kuruluşları ile birlikte Hatay Büyükşehir Belediyesi Taş bina önünde başlayacak olan, hem çevremize hem de sağlığımıza dokunacağımız “Bisiklet Etkinliği”’mize bisikletlerinizle birlikte bekliyoruz.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
Atatürk Caddesi