Participants

Contact & Activities

Participating city

Powiat Lęborski ()
65.000 inhabitants

Local contact

Referat Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Lęborku
Krzysztof Poziemski
84-300 Lębork, ul. Czołgistów 5
++48 598632818

Participation 2019

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
20 September
Rajd z przewodnikami połączony ze sprzątaniem terenów leśnych i parkowych na trasie Lębork - Lubowidz (jezioro) - Lębork.
Rajd rowerowy Lębork- Lubowidz - Lębork
www.powiat-lebork.com/aktualnosci-3/pieszo-i-rowerem/
21 September
Otwarty rajd Rowerowy z "Lwem Lębork" - wspólna inicjatywa starostwa ze Stowarzyszeniem Rowerowym "Lew Lębork". Trasa rajdu: Lębork - Obliwice (Łabędzi Staw) - Lębork. Udział rowerzystów z powiatu lęborskiego i z Grupy "Wentylki" ze Słupska. W trakcie rajdu, na półmetku - piknik ekologiczny. Na trasie promowanie właściwych zachowań i jazdy z poszanowaniem innych użytkowników dróg, promowanie widoczności na drodze, bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników dróg.
Link: www.powiat-lebork.com/aktualnosci-3/lew-mocnym-akcentem-konczy-sezon/
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
Nie zamykamy ruchu ze względu na dużą liczbę prac modernizacyjnych, które ze swej natury stanowią utrudnienie w ruchu
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
  • Other: Trwająca corocznie przez 6 miesięcy akcja "Powiat Lęborski - Z nami zdrowo i sportowo", promująca aktywność ruchową i zmianę nawyków transportowych. Preferujemy chodzenie, bieganie, jazdę na rowerze.
Pedestrianisation
  • Other: Trwająca corocznie przez 6 miesięcy akcja "Powiat Lęborski - Z nami zdrowo i sportowo", promująca aktywność ruchową i zmianę nawyków transportowych. Preferujemy chodzenie, bieganie, jazdę na rowerze.
Accessibilities
  • Other: Modernizacja drogi Lębork-Popowo, łączącej powiat lęborski z wejherowskim, stanowiącej element "Kaszubskiego Skrótu" do Trójmiasta. (Nowa konstrukcja od podstaw, podniesienie klasy wytrzymałości drogi