Participants

Contact & Activities

Participating city

Brzeg
36.110 inhabitants

Local contact

Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki
Tomasz Kubiak
Robotnicza 12
++48 881556111

Participation 2019

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
Wykład o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym w brzeskich szkołach podstawowych (strażnik miejski + funkcjonariusz policji), uczestnicy otrzymają odblaskowe breloki oraz opaski na rękę
17 September
Wykład o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym w brzeskich szkołach podstawowych (strażnik miejski + funkcjonariusz policji), uczestnicy otrzymają odblaskowe breloki oraz opaski na rękę - dalsza część szkół podstawowych
18 September
Wykład o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym w brzeskich przedszkolach (strażnik miejski + funkcjonariusz policji), uczestnicy otrzymają odblaskowe breloki oraz opaski na rękę
19 September
Przybiegnij, przyjedź na rowerze, rolkach, deskorolce, hulajnodze na brzeski Aqapark pozwól zrobić sobie zdjęcie przed basenem i opublikować je na portalu społecznościowym facebook Gminy Brzeg, a w zamian otrzymasz bilet na godzinny pobyt w brzeskim Aquaparku.
20 September
Piknik rodzinny w miasteczku rowerowym Publicznego Przedszkola nr 5 w Brzegu (wśród atrakcji m.in. znakowanie rowerów przez Komendę Powiatową Policji w Brzegu, jazda na torze rowerem w alkogooglach i inne)
21 September
XII Rowerowy Rajd Przedszkolaka ulicami miasta
22 September
Dzień bez samochodu: zamykamy ulice Sportową i Kilińskiego w obrębie Stadionu Miejskiego i Parku Wolności w Brzegu, organizujemy festyn, podczas którego m.in. wyścig nordic-walking, drużynowa gra terenowa na terenie stadionu i parku, dla najmłodszych poszukiwanie czekoladowych piłeczek ukrytych na terenie stadionu (kto uzbiera najwięcej wygrywa), koncert plenerowy jednej z lokalnych grup, wystawa inwestycji miejskich związanych ze zrównoważonym transportem, które zostały zrealizowane przez ostatni rok. Przez cały tydzień od 16 do 22 września będzie trwał konkurs mierzenia aktywności fizycznej poprzez aplikacje jak np. endomondo (bieg, marsz, rower, rolki, itp.), mieszkańcy, którzy w tygodniowym podsumowaniu będą najaktywniejsi zostaną nagrodzeni podczas dnia bez samochodu voucherami do sklepu sportowego (trzy pierwsze miejsca). Ponadto przez cały tydzień trwania akcji planowana jest darmowa komunikacja miejska.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
ul. Kilińskiego, ul. Sportowa
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
 • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
 • Improvement of bicycle facilities (parking, locks etc)
Pedestrianisation
 • Create or enlarge pedestrian streets
 • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
 • Extension or creation of new greenways
Traffic calming and access control scheme
 • Create park and ride stations
 • New traffic regulations: traffic circulation and parking
Accessibilities
 • Lowering of pavements
 • Enlargement of pavements
 • Removal of architectonic barriers
 • Create useful tool for people with reduced mobility