Participants

Contact & Activities

Participating city

Nowa Sól
39.568 inhabitants

Local contact

Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
Marcin Słoński
ul. Marszalka Jozefa Pilsudskiego 12
67-100 Nowa Sól
++48 68 459 03 31

Participation 2019

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
22 September
W niedzielę 22 września Nowa Sól dołącza do Światowego Dnia bez Samochodu. Już dziś serdecznie Państwa zachęcamy do rezygnacji z użytkowania auta i skorzystanie z komunikacji miejskiej, która tego dnia będzie dla wszystkich darmowa. Od przeszło roku w 6 gminach powiatu nowosolskiego mamy rozwiniętą sieć komunikacji zbiorowej, która z powodzeniem przewiozła już przeszło 1 milion pasażerów. W dniu bez samochodu chcemy zachęcić naszych mieszkańców do rozwiązań ekologicznych, jakim jest np., rower, ale także pokazać alternatywę dla auta: karminowe SubBusy zawiozą nas (22 września za darmo!) sprawnie, szybko i na czas.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
22 września Starostwo Powiatowe w Nowej Soli organizuje 20-kilometrowy rajd rowerowy, zakończony piknikiem. Tego dnia również będzie promowana akcja "Rowerowa stolica Polski" o miano której stara się Nowa Sól w akcji organizowanej przez miasto Bydgoszcz.