Participants

Contact & Activities

Participating city

Arsuz, Hatay ()
92.700 inhabitants

Local contact

directorate of technical works
Ender Göl
Muradiye mahallesi 222 sokak no 5 kat 2
++90 5419072320

Participation 2020

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
22 September
Hatay'da Arsuz ilçemiz ve Samandağ ilçesini birbirine bağlayan ve yeni açılan 25 kilometrelik karayolu kenarında bulunan ve kayıtlara ''Dünyanın en uzun bisiklet yolu'' olarak geçen bisikletin yaygınlaştırılmasını ve bisiklet sürüş yolu ile yeni ulaşım altyapısını uygulamak veya teşvik etmek ve Arabasız günü düzenleyerek en çevreci ulaşım aracına katkı sağlamak amacıyla ödüllü bisiklet yarışması düzenleyerek iyi bir şekilde farkındalık sunulmasını amaçlamaktayız.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
Arsuz ve Samandağ ilçelerini birbirine bağlayan ve 25 kilometre uzunluğuyla Dünya'nın en uzun yeni bisiklet yolu ünvanına sahip olan bölgede Arsuz ilçe sınırlarının başladığı noktadan, şehir içi merkezi noktada yer alan Sami Oytun Caddelerinin araç içi trafiğe kapatılması, bisiklet kullanımına ve yayalaştırmaya açılmasını sağlayacağız. Aynı zaman da ilçe merkezinde yer alan Kent meydanı'nda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasına ve teşvikine yönelik çeşitli aktivite, bisiklet bakımı ve bilgilendirme sunumları yapılacaktır. Bu etkinliklerin tanıtımı için belediyemizce afiş ve sosyal medya tanıtımları da hafta boyunca gerçekleşecektir.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
  • Develop public bicycle hiring and sharing systems
  • Improvement of bicycle facilities (parking, locks etc)
Pedestrianisation
  • Create or enlarge pedestrian streets
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
Public transport services
  • Launch of integrated services for the various public transport modes