Participants

Contact & Activities

Participating city

Yeşilyurt, Malatya
319.618 inhabitants

Local contact

ARGE Müdürlüğü
Hüseyin GÖK
Karakavak Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Maşti Karşısı A Blok No:127
Yeşilyurt/ Malatya
++90 5456525873

Participation 2020

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
TEKNOFEST Uçan Araba Proje Yarışmasında ‘HUMA’ isimli uçan arabayla finale kalan Selahattin Eyyubi Fen ve Sosyal Bilimler İmam Hatip Lisesi 'ANATOLIA' takımını makamında ağırlayarak ödüllendirecektir.
17 September
17 Eylül 2020 Perşembe Günü Saat: 20.00’de Yeşilyurt Kent Konseyi önünden hareketle Çırmıktı Lezzet Sokağı turu yapılacak. Tur esnasından yol trafiğe kapatılacaktır.
18 September
19 Eylül 2020 Cumartesi Günü Saat: 06.00’da Yeşilyurt Kent Konseyi’nden Hareketle Arapgir Kayaarası Kanyonu Bisiklet turu düzenlenecektir. Yaklaşık olarak 160 km uzunluğundan bir tur gerçekleşecektir.
21 September
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bu yıl ki teması ‘Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareket’ olan Avrupa Hareketlilik Haftasına destek verip, daha hareketli ve daha sağlıklı bir yaşam konusuna dikkat çekebilmek amacıyla evden işe bisikletle gitti.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
22 Eylül Günü Malatya Yeşilyurt KEnt Konseyi önünde ki cadde trafiğe kapatılacaktır.
Participation in related EU initiatives:
  • European Week of Sport
  • The Covenant of Mayors (as signatory)
  • JRC Project on Social Biking