Participants

Contact & Activities

Participating city

Şahinbey, Gaziantep
926.544 inhabitants

Local contact

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü
Erkan ÇOLAK
Kolejtepe Mahallesi Yeşilcami Cad. No:8 Şahinbey / GAZİANTEP
++90 5052212081

Participation 2020

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
BAŞLAMA TARİHİ VE SAATİ:15:00 16/09/2020 ÇARŞAMBA
GÜZERGÂH: Şahinbey Belediyesi personelleri ve vatandaşları ile birlikte Belediye Hizmet binasından başlayarak şehrin işlek caddelerinden Hoşgör Mahallesi, Gaziantep Lisesi yönünden, Gazi Muhtar Paşa Bulvarından Gaziantep Valiliği binası önünden geçerek 15 Temmuz Demokrasi meydanında bisiklet turunun tamamlanması planlanmaktadır.
MESAFE: 6 KM
KATILIMCILAR: Şahinbey Belediyesi personelleri, Şahinbey Kaymakamlığı, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri.
İlçe genelinde vatandaşların bisiklet kullanımını teşvik ederek, motorlu taşıtların kullanımını azaltmak amacı ile bisiklet turuna katılanlara bisiklet ve Avrupa hareketlilik Haftası için tasarlanmış tişört hediye edilecektir. Şahinbey Belediyesi olarak bugüne dek başarılı öğrencileri ödüllendirmek ve gençlerimizin hareketliliğini arttırmak amacı ile 9340 adet bisiklet hediye edilmiş ve 17,067 km bisiklet yolu yapılmıştır.
17 September
2.ETKİNLİK:
SAĞLIKLI YAŞAM KOŞUSU
BAŞLAMA TARİHİ VE SAATİ:15:00 17/09/2020 PERŞEMBE
YER: AKKENT SPOR KÖYÜ
Şehrimizin en yoğun nüfusunun olduğu Akkent ve Karataş bölgesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde geniş katılımlı toplam 3000 metrelik Sağlıklı Yaşam Koşusu düzenlenecek ve katılımcılara Avrupa Hareketlilik Haftası için özel tasarlanmış tişört ve spor ayakkabısı dağıtılması planlanmaktadır. Şahinbey Belediyesi olarak başarılı öğrencilere 535.816 adet spor ayakkabısı dağıtılmıştır.
18 September
3.ETKİNLİK
KAYA TIRMANIŞI VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
BAŞLAMA TARİHİ VE SAATİ: SAAT:17:30 18/09/2020 CUMA
İlçedeki vatandaşlarımızın ve gençlerin katılımı ile 1 Milyon 700 bin metre kare alanı ile Türkiye’nin en büyük parkı olan YeşilVadi Millet Bahçesi içerisinde Dağcılık kulüpleri ile birlikte “Kaya Tırmanışı ve Doğa Yürüyüşü” düzenlenecektir. Katılımcılara Avrupa Hareketlilik Haftası için özel tasarlanmış tişört hediye edilecektir.
19 September
4.ETKİNLİK
BİSİKLET TURU VE SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ
BAŞLAMA TARİHİ : 19/09/2020 CUMARTESİ
BAŞLAMA SAATİ: 06:00
TOPLAM MESAFE: 13.500 km
İlçe vatandaşlarının katılımı ile1 Milyon 700 bin metre kare alanı ile Türkiye’nin en büyük parkı olan YeşilVadi Millet Bahçesi içerisinde bisiklet kullanımını teşvik etmek amacı ile “Bisiklet Turu ve Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” düzenlenecektir. Avrupa Hareketlilik Haftası için özel tasarlanmış tişört hediye edilecektir.
20 September
5.ETKİNLİK:
SAĞLIKLI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
BAŞLAMA TARİHİ : 20/09/2020 PAZAR
BAŞLAMA SAATİ: 06:00
Gaziantep Dülük Baba Biyolojik Gölet ve Şelale Tabiat Parkında 10.500 metrelik alanda Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü düzenleyerek halkımızın hayatında motorlu taşıtların kullanımını azaltarak yürüyüş ve alışkanlığı kazandırmak. Şahinbey Belediyesi olarak sağlıklı yaşam yürüyüşüne katılan katılımcılara Avrupa Hareketlilik Haftası için özel tasarlanmış tişört hediye edilecektir.
21 September
6.ETKİNLİK:
AYAK TENİSİ
BAŞLAMA TARİHİ : 21/09/2020 PAZARTESİ
BAŞLAMA SAATİ: 18:00
İlçemizde bulunan 86.500 metrekare alana sahip Akkent Spor Köyünde bulunan ve Şahinbey Belediyesi Ampute futbol takımının da lig maçlarının oynandığı ampute sahasında Amatör takımlarının katılımları ile ayak tenisi maçları oynanacaktır. Şahinbey Belediyesi olarak ayak tenisi ekinkilerine katılan katılımcılara Avrupa Hareketlilik Haftası için özel tasarlanmış tişört hediye edilecektir.
22 September
7.ETKİNLİK:
BİSİKLET TURU
BAŞLAMA TARİHİ :22/09/2020 SALI
BAŞLAMA SAATİ: 15:00
MESAFE: 6 KM
Belediye personellerimiz ve bisiklet severlerle Belediye hizmet binasından başlayarak Boğaziçi bulvarı boyunca devam edip Özdemir bey caddesinden dönülerek Boğaziçi Bulvarından tekrar dönülerek belediye hizmet binasında bitirilmesi planlanmaktadır. Şahinbey Belediyesi olarak bisiklet turuna katılan katılımcılara Avrupa Hareketlilik Haftası için özel tasarlanmış tişört hediye edilecektir.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
Gaziantep Şahinbey ilçesine bağlı bulunan Boğaziçi Bulvarı saat 15.00 ile 16.00 arasında trafiğe kapatılarak, bisiklet kullanımını teşvik etmek ve otomobilsiz yaşam gününü özendirmek amacıyla vatandaşların katılımıyla bisiklet turu düzenlenecektir.