Participants

Contact & Activities

Participating city

Sultangazi, İstanbul
530.000 inhabitants

Local contact

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ
MURAT YILDIRIM
uğurmumcu mah. Atatürk bulvarı no 54 SULTANGAZİ/İSTANBUL
++90 2124593451

Participation 2020

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
20 September
1. etkinlik ;Bu proje çocuklarımıza yönelik olup, onların bisikletlerini balonlar ile süslemesiyle birlikte insanlarımızı bisiklete binmeye teşvik etmek olacaktır. Böylece bisiklete binme oranı artarak, bireysel araç kullanımı azalacak ve çevresel etkileri olumlu olarak artacaktır.
2. etkinlik; Bu proje yine bisiklet ile entegreli bir etkinliktir. Extreme bisiklet sanatçıları Sultangazi’nin bir bölgesinde oluşturulan parkurda akrobasi gösterisi yapacaklar, bisikleti olan gençlere eşlik edip onlara bu işin püf noktasını gösterecekler.
3.etkinlik; Çocuklara bisiklet binmenin öneminden bahsedilecek, sporun gerekliliğinden ve aslında hayatın bir parçası olması gerektiğinden… Bununla birlikte çocuklara doğru bisiklet nasıl sürülür eğitimi verilecektir.
22 September
"Herkes için sıfır emisyonlu hareketlilik" sloganı kapsamında ilçenin en işlek caddesini 1 günlüğüne araç trafiğine kapatarak sadece yayaların ve bisikletlilerin geçisini sağlayarak, ekolojik dengeyi koruma adına farkındalık oluşturmak istiyoruz.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.