Participating towns and cities

Contact & Activities

Participating city

Lewin Brzeski
5.579 inhabitants

Local contact

Oświaty i Spraw Społecznych
Alicja Brychcy
Urząd Miejski w Lewinie Brzeskim
ul. Rynek 26
49-340 Lewin Brzeski
++48 774246636

Participation 2020

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
1. Promowanie akcji w mediach społecznościowych oraz wśród mieszkańców miasta przez Publiczne Przedszkole nr 2 w Lewinie Brzeskim: wykonanie plakatów promocyjnych – umieszczenie w witrynach sklepów, umieszczenie informacji na stronach internetowych i znanych komunikatorach społecznościowych, rozdawanie ulotek.
2. „Idziemy po rekord”- akcja grup przedszkolnych z Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim. Idziemy na spacer każdego dnia akcji i za pomocą krokomierza liczymy kroki- ostatniego dnia akcji sumujemy kroki.
17 September
1. Roznoszenie przez przedszkolaki ulotek reklamujących akcję. Umieszczenie plakatów w witrynach sklepowych na Rynku Lewina Brzeskiego.
2. „Idziemy po rekord”- akcja grup przedszkolnych z Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim. Idziemy na spacer każdego dnia akcji i za pomocą krokomierza liczymy kroki.
18 September
1. „Najpiękniejszy rower” – konkurs plastyczny dla przedszkolaków Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim.
2. „Idziemy po rekord”- akcja grup przedszkolnych z Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim. Idziemy na spacer każdego dnia akcji i za pomocą krokomierza liczymy kroki.
19 September
WEEKENDOWA AKCJA DLA RODZICÓW I DZIECI Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim pod hasłem: „1000 KROKÓW DLA LEWINA” .
20 September
1. Akademia Biegania, bieg otwarty dla mieszkańców gminy Lewin Brzeski, trasa o łącznej długości 9,2 km, wiedzie przez malownicze tereny starorzecza Nysy Kłodzkiej.
2. WEEKENDOWA AKCJA DLA RODZICÓW I DZIECI Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim pod hasłem: „1000 KROKÓW DLA LEWINA” .
21 September
1. „Idziemy po rekord”- akcja grup przedszkolnych z Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim. Idziemy na spacer każdego dnia akcji i za pomocą krokomierza liczymy kroki.
2. „Bezemisyjny pojazd przyszłości”- Mały konstruktor – tworzenie przez przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim konstrukcji pojazdów, które nie emitują szkodliwych spalin z wykorzystaniem odpadów, klocków, materiałów przyrodniczych. Wystawa konstrukcji.
3. „Stawiamy na rower” – Rajd rowerowy przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr w Lewinie Brzeskim.
22 September
1. „EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU”- zachęcenie do aktywnego włączenia się do akcji i pozostawienie auta w domu.
2. Zakończenie akcji „Idziemy po rekord”- wyniki poszczególnych grup przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim.
3. Wyniki konkursu plastycznego „Najpiękniejszy rower”- wystawa prac dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim.
4. Przygotowanie plakatów pt. „Komunikacja moich marzeń” oraz „ Rower jest ok” przez przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Lewinie Brzeskim.
5. Przygotowanie filmu prezentującego najbardziej aktywnych w akcji propagującej dzień bez samochodu przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 1 w Lewinie Brzeskim - jako podsumowanie akcji plakatowej.