Participating towns and cities

Contact & Activities

Participating city

Żary
40.000 inhabitants

Local contact

Urząd Miejski
Dariusz Milewski
Ul.Rynek1-5
68-200 Żary
++48 68 4708327

Participation 2020

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
18 September
W godzinach 10:00-14:00 znakowanie rowerów.
21 September
O godz.10:00 spacer pieszy po parku miejskim dla mam z dziećmi w wózkach- w ramach promowania przemieszczania się pieszego od najmłodszego okresu życia.
22 September
W Rynku pod ratuszem w ustawionym namiocie STRAŻ MIEJSKA BĘDZIE WRĘCZAŁA GADŻETY ODBLASKOWE DLA OSÓB W TYM DNIU BĘDĄ KORZYSTAĆ ZE ŚRODKÓW ALTERNATYWNYCH DO SAMOCHODU. wycieczka piesza dla nauczycieli i uczniów żarskich szkól po najbliższej okolicy- promowanie aktywności pieszej . przez cały dzień bezpłatna komunikacja publiczna dla kierowców posiadających aktualny dowód rejestracyjny i prawo jazdy. W dniach 16-22.09 strażnicy miejscy podczas patrolowania miasta przeprowadzą rozmowy indywidualne z mieszkańcami o konieczności ograniczenia przez człowieka emisji spalin samochodowych w powietrze spalin samochodowych w powietrze wpływających w ostatnich latach katastroficznie na środowisko naturalne,będą rozdawane rozmówcom gadżety odblaskowe.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
  • Improvement of bicycle facilities (parking, locks etc)
Pedestrianisation
  • Create or enlarge pedestrian streets