Participating towns and cities

Contact & Activities

Participating city

Nowa Sól
39.568 inhabitants

Local contact

Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
Marcin Słoński
ul. Marszalka Jozefa Pilsudskiego 12
67-100 Nowa Sól
++48 68 459 03 31

Participation 2020

The participant is committed to:

Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.
Od dwóch lat w sześciu gminach powiatu nowosolskiego mamy rozwiniętą sieć komunikacji zbiorowej, która z powodzeniem przewiozła już kilka milionów pasażerów. Serdecznie państwa zachęcamy do rezygnacji z użytkowania auta i skorzystanie z komunikacji miejskiej SubBus, która tego dnia będzie dla wszystkich darmowa. W dniu bez samochodu chcemy zachęcić naszych mieszkańców do rozwiązań ekologicznych, jakim jest np. rower, ale także pokazać alternatywę dla auta.
Przez cały wrzesień kibicujemy i zachęcamy naszych mieszkańców do wzięcia udziału w rywalizacji w konkursie Rowerowa Stolica Polski. W roku 2019 Nowa Sól zwyciężyła! W tym roku rywalizacja wciąż trwa, jednak mamy nadzieję, że ponownie sięgniemy po zwycięstwo.