Participants

Contact & Activities

Participating city

Andrychów ()
43.000 inhabitants

Local contact

Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa
Paulina Mrzygłód
Nad Potokiem
34
++48 338429968

Participation 2021

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
Rozpoczęcie ETZT poprzez ogłoszenie tego w Twoim Radiu Andrychów oraz na portalu społecznościowym FB "Andrychów Nasze Miasto". Z tej okazji przygotowany został konkurs FB. Dla pierwszych trzech osób, które wymienią 7 działań ekologicznych, przyczyniających się do ochrony naszej planety przewidziane zostały nagrody. Poza tym promujemy zdrowy styl życia, sport, ekologiczne środki komunikacji. ETZT wpisuje się w coroczne wrześniowe wydarzenie w Gminie Andrychów "Bieg po serce Zbója spod Złotej Górki" - Akcji charytatywnej połączonej z bieganiem, chodzeniem, jazdą na rowerze i liczeniem kilometrów oraz kroków. Na ten dzień zostało również zaplanowane spotkanie Ekodoradcy z mieszkańcami na temat programu Czyste Powietrze. Tym razem Ekodoradca spotka się z mieszkańcami miejscowości Targanice, którym zostaną przedstawione zasady ubiegania się o dotację do wymiany ogrzewania, docieplenia budynku czy wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Takie spotkania odbywają się ostatnio cyklicznie, aby dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców zainteresowanych poprawą jakości powietrza.
22 September
Obchody dnia Dnia bez samochodu. Z tej okazji zorganizowany zostanie kolejny konkurs na portalu społecznościowym FB. Konkurs dotyczy dokończenia zdania "Jazda na rowerze jest dla mnie..." Przewidziana została nagroda w formie książki, gadżetów ekologicznych. Na portalach społecznościowych i w lokalnym radiu Twoje Radio Andrychów promowany będzie ten dzień, będziemy mobilizować naszych mieszkańców do zrezygnowania z samochodu w tym dniu.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
Public transport services
  • Improvement and extension of the public transport network (creation of HOV lanes for public transport modes, new stops, new lines, reserved areas etc)
  • Use of ecological vehicles for public transport fleets
  • Development of new technologies to improve public transport
Traffic calming and access control scheme
  • Create park and ride stations
  • New traffic regulations: traffic circulation and parking
Accessibilities
  • Create wheelchair ramps