Participating towns and cities

PolandŚroda Śląska, Poland

Population:
9.428 inhabitants
Department:
Średzka Komunikacja Publiczna Sp. z o.o.
Contact:
Arkadiusz Gruszczyński
Średzka Komunikacja Publiczna ul. Legnicka 29, 55-300 Środa Śląska
(++48) 781033401
Środa Śląska already registered 1x for EUROPEANMOBILITYWEEK in: 2021

Participation 2021

Activities within the week Activities within the week

Środa Śląska organises activities during EUROPEANMOBILITYWEEK 2021, taking into account the annual theme.

16 September
16 września, Średzka Komunikacja Publiczna wprowadziła do sprzedaży bilety jednorazowe z rewersem. To gratka dla miłośników komunikacji, ale i kolekcjonerów. Na rewersach będzie można znaleźć 28 sołectw Gminy. Dla pierwszych 10 osób, które uzbierają wszystkie rewersy, Średzka Komunikacja Publiczna przygotowała nagrody rzeczowe – karty podarunkowe o wartości 150zł. ŚKP zachęca również do udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcie komunikacji publicznej w Środzie Śląskiej. Autor najlepszego zdjęcia otrzyma kartę podarunkową wartości 250zł do sklepu ze sprzętem elektronicznym.
22 September
22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu, w tym dniu odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich posiadaczy biletów okresowych ważnych w tym dniu.

Car-free day Car-free day

Środa Śląska carries out a Car-Free Day 2021 and closes off one or more streets to traffic, and opens it to pedestrians, cyclists and public transport.

Zone opened to residents on Car-Free Day:
Tego dnia właściciele lub współwłaściciele samochodu osobowego, legitymujący się ważnym dowodem rejestracyjnym, mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów wszystkimi liniami organizowanymi przez ŚKP w Środzie Śląskiej.