Participating towns and cities

Lithuania Klaipėdos miestas (Klaipeda) , Lithuania

Website:
Population:
152.237 inhabitants
Department:
Visuomenės sveikatos
Contact:
Gintarė
Taikos pr. 76, Klaipėda
93200 Klaipėdos miestas
(++370) 640 93 340
Klaipėdos miestas (Klaipeda) already registered 6x for EUROPEANMOBILITYWEEK in: 2023 2022 2021 2020 2019 2018

Participation 2023

Activities within the week Activities within the week

Klaipėdos miestas (Klaipeda) organises activities during EUROPEANMOBILITYWEEK 2023, taking into account the annual theme.

All week
Socialinė iniciatyva „Medis – Žemei“
„Klaipėdos lakštutė“ sodins medelius trijų padalinių teritorijoje.
„Medis - Žemei“ – socialinė iniciatyva kuria siekiame atkreipti žmonių dėmesį į miškų, augalų svarbą šių dienų ekosistemoje ir prisidėti prie jų išsaugojimo, įveisimo bei atkūrimo. Pagrindinis tikslas yra prisidėti prie to, kad miškai, parkai, visa augmenija, jų išteklių apsauga, atkūrimas būtų mūsų visų reikalas, kad į tai būtų įtraukiama kuo didesnė visuomenės dalis.
16 September
Ekskursija dviračiais.
Nemokama ekskursija miestiečiams ir miesto svečiams dviračiais nuo Kruizinių laivų terminalo iki Skulptūrų parko. Renginio pradžia 11 val. Trukmė nuo 1,5 iki 2 val. Organizuoja VšĮ Klaipėdos turizmo informacijos centras.
20 September
- Kuris keliavimo būdas leidžia rytinio piko metu greičiausiai nukakti iš pietinės miesto dalies iki Klaipėdos universiteto miestelio?
JUDUMO LENKTYNĖS. Tai be abejonės daugiausiai dėmesio kasmet sulaukiantis Judriosios savaitės renginys uostamiestyje. Studentai juda beveik 8 kilometrų trasa nuo Smiltelės stotelės iki Klaipėdos Universiteto Rektorato. Lenktyniaujama septyniais judėjimo būdais: maršrutiniu taksi ir autobusu-ekspresu, paspirtuku, automobiliu ir elektromobiliu, dviračiu bei bėgte.
Šiomis lenktynėmis nėra siekiama kokių nors rekordų – tiesiog realiomis sąlygomis įvertinamas miesto infrastruktūros patogumas įvairioms transporto rūšims. Organizuoja Klaipėdos keleivinis transportas.

- Dviračių išvyka į Smiltynę: Skatinkime tvarų judumą Kviečiame Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro būrelių mokinius ir vadovus prisijungti prie dviračių išvykos į nuostabią Smiltynę. Ši išvyka yra puiki proga mėgautis gamtos grožiu, aktyviai praleisti laiką ir tuo pačiu skleisti svarbią žinutę apie tvarų transportą.
Maršrutas:
Išvyka prasidės Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre ir vingiuos per miesto gatves, leisdama dalyviams pamatyti miesto grožį. Toliau, mes nukreipsime savo dviračius link Naujosios perkėlos. Smiltynės maršrutas pasižymi žaluma, bei leis dalyviams grožėtis gamta.
Programa:
14:00 val. - 14:30 val.: Susitikimas ir registracija Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre, Smiltelės g. 22-1.
14:30 val. - 15:00 val.: Pristatymas ir išvykos taisyklių paaiškinimas.
15:00 val. - 16:00 val.: Dviračių išvyka miesto gatvėmis link Naujosios perkėlos ir Smiltynės.
16:00 val. - 16:30 val.: Poilsis ir piknikas Smiltynėje (užkandžius ir gėrimus pasiimti su savimi).
16:30 val. - 17:30 val.: Sugrįžimas atgal į Klaipėdą.
18:00 val.: išvykos pabaiga Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre.
Dalyvavimas: dalyvauti gali tik MSC būrelių mokiniai lydimi vadovų. Dalyviai turėti pateikti tėvų raštiškus sutikimus, savo dviračius, būtinai dėvėti šalmus ir liemenes saugumui užtikrinti. Renginys yra nemokamas ir nereikalauja išankstinės registracijos.

- Turistinės varžybos dviračiais „Gintarinės kopos”
Varžybose startuoja visi pageidaujantys. Startuojama 5-6 ir 7-8 klasių grupėse. Komandos sudėtis – 5 dalyviai. Varžybos vykdomos dviejose rungtyse: OS sprintas dviračiais (komandinės) ir dviračių figūrinio vairavimo varžybose (individualios). Vieta: “Aukuro” gimnazijos sporto aikštynas, Statybininkų pr. 7, 94237 Klaipėda
22 September
- "Tvaraus judumo išbandymai" elektrinių mopedų varžybos moksleiviams Varžybos skirtos pažinti ir išbandyti elektrinius mopedus bei ugdyti sąmoningą požiūrį į tvarų transportą. Šis renginys suteiks jaunimui galimybę ne tik išmokti apie tvarumo privalumus, bet ir patikrinti savo žinias ir įgūdžius praktikoje.
Renginio tikslas - formuoti pozityvias vertybes ir įpročius, kurie padės kurti aplinkai palankią ateitį. Siekiama ugdyti sąmoningą požiūrį į transporto priemonių pasirinkimą, skatinti tvaraus judumo principus ir skleisti žinias apie energijos taupymą. Vieta: Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras, Smiltelės g. 22

- Judrioji pertrauka. Kviečiame aplinkinių įstaigų darbuotojus pietų pertraukos metu atvykti į „Sakurų parką“ bendrai mankštai. Organizuoja Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras, vieta: Naikupės g. 29, Klaipėda.