Participating towns and cities

Contact & Activities

Participating city

Kopřivnice (Koprivnice)
22.072 inhabitants

Local contact

odbor rozvoje města
Ivana Holubová
Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice
++420 603585906

Participation 2021

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
Senior v dopravě, aneb školení řidičů i neřidičů, čtvrtek 16. září v zasedací místnosti v 10. patře radnice, středa 22. září v komunitním centru Vlčovjan, vždy od 13.30 hodin.

MiniZátopek, od 9 hodin, hřiště ZŠ Emila Zátopka, tradiční štafetový běh 10členných týmů dětí z mateřských škol.
17 September
CykloJÍZDA Zdravých měst Kopřivnice a Nový Jičín, od 15 hodin, start: Kopřivnice, Sad E. Beneše, přes obce Závišice a Rybí. Mezizastávka: Nový Jičín – staré vlakové nádraží, Cíl: Hostašovice - Zrzávky. Ve spolupráci s Lašskou bránou Beskyd, BESIP, AGEL NJ.

Farmářský trh, od 9 hodin, Sad E. Beneše, třetí letošní trh zaměřený na produkty regionálních producentů. Doprovodný program v duchu ETM a EDBA.

Zátopkova pětka a desítka, od 9 hodin, Stadion E. Zátopka, tradiční štafetový běh dětí ze základních škol.

Centrum PĚTKA na dlani, od 9 hodin, komunitní Centrum Pětka, společná akce pěti organizací působících „pod jednou střechou“. Parkour, kreativní dílny, jarmark, pískohrátky, hravé čtení …
18 September
Běh rodným krajem Emila Zátopka, od 7.45 hodin, prostranství před ZŠ Dr. Milady Horákové, Běh dětí: startovné 20 Kč, Lidový běh: start zdarma, start hlavního závodu dospělých -tradičního půlmaratonu z Kopřivnice do Frenštátu pod Radhoštěm - v 11 hodin.
19 September
Do práce na kole – podzimní výzva, středa 1. září, spuštění registrace pro jednotlivce - zdarma, kampaň zaměřená na udržitelnou dopravu/přepravu do práce. Termín výzvy: pondělí 13. září až neděle 26. září, akce na podporu fyzické i psychické kondice zaměstnanců s ohledem na životní prostředí i infrastrukturu města, ve kterém žijeme či pracujeme.
20 September
Do školičky pěšky, na koloběžce či na kole … na čerstvém vzduchu bude vesele, pondělí 6. září až pátek 1. října, zapojené mateřské školy z Kopřivnice, výzva pro děti mateřských škol, aby v září využily pro cestu do mateřinky udržitelnou formu dopravy. Podpora zdravého pohybu.
21 September
10 000 kroků, středa 1. září, spuštění registrace do říjnové výzvy zaměřené na motivaci lidí k častějšímu pohybu po vlastních nohou (chůze, běh, nordicwalking). Více na www.desettisickroku.cz. Město Kopřivnice věnuje ceny 3 nejlepším ženám a 3 nejlepším mužům této výzvy. Ocení také nejstaršího účastníka a nejlepší tým.
22 September
Na úřad bez auta, středa 22. září, výzva pro zaměstnance Městského úřadu Kopřivnice, ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a městy v kraji realizujícími kampaň týden mobility a den bez aut.
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
Pedestrianisation
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
Public transport services
  • Improvement and extension of the public transport network (creation of HOV lanes for public transport modes, new stops, new lines, reserved areas etc)
Accessibilities
  • Create wheelchair ramps
  • Enlargement of pavements
  • Removal of architectonic barriers
  • Create useful tool for people with reduced mobility
Mobility management
  • Launch of awareness-raising campaigns
  • Development of systems and equipment for measuring air quality in public places
  • Organisation of regular fora or surveys on public opinions and ideas