Participating towns and cities

Contact & Activities

Participating city

Chrudim
22.500 inhabitants

Local contact

Healthy Cities Office
Šárka Trunečková
Resselovo Nám. 77
537 16 Chrudim
++420 469 657 100

Participation 2021

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
Od 16:00 do cca 18:30 hodin na dopravním hřišti v Městském parku je připravena akce „Na kolo jen s přilbou“. Vstupenkou bude cyklistická přilba a kolo. V závěru proběhne slosování o drobné ceny. Pro děti i pro rodiče budou připravena stanoviště partnerů: Besip, Městské policie, ČČK apod. Akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí.
17 September
od 9:00 do11:00 - dopravní akce v MŠ Strojařů „Na červenou stůj“ zaměřena na zásady bezpečného přecházení a pohybu na silnici, používání cyklistické helmy a reflexních materiálů
18 September
Výšlap KČT – Chrudim – Slatiňany – Monaco – Trpišov – Svídnice – Škrovád – Slatiňany - Chrudim – 12 km, sraz 9:00 u Tesca.
20 September
Pondělí 20. září - Kolo pro Afriku od 14:00 do 18:00 hodin na Resselově náměstí před budovou MěÚ Chrudim

Pokud máte doma starší jízdní kola a nevíte, co s nimi, můžete je darovat dětem do Afriky. V centrálním skladu v Ostravě, kam se darovaná kola odváží, dokáží starému kolu vdechnout nový život a přetvořit jej v nástroj pomoci druhým. Opravená kola se dále převáží do Afriky, do Gambie, kde je do projektu Kolo pro Afriku zapojeno již 45 škol.
Budeme se těšit na kola, i mírně poškozená, cyklo nářadí, přilby, reflexní vesty, náhradní díly apod.
21 September
V květnu proběhla výzva „Do práce na kole“. Letos, i přes nepříznivou epidemickou situaci, se někteří z vás do akce přihlásili a akci podpořili. Ti z Vás, kteří se zapojili, se mohou těšit na společné pohodové setkání, na které připravíme vyhodnocení ročníku 2021. Budeme rádi, když se potkáme od 15:00 hodin v Novém Místě u Slatiňan (na cyklostezce Chrudim – Slatiňany).
22 September
Výšlap KČT – sraz účastníků v 9:00 před Informačním centrem na Resselově náměstí, trasa povede dále podle řeky Chrudimky do Habrova, poté cyklostezkou od hřbitova k Topoli a zpět na náměstí do Chrudimi – 10 km.

Vycházkové rozjímání a putování chrudimským parkem - Vycházka přírodou je ideální pro duševní pohodu. Přijďte poznat přírodu babího léta v Chrudimi, provede vás jí svým povídáním Tibor Schwarz s dalšími milovníky přírody ze Zeleného domu Chrudim. Sraz v 9:15 před Denními stacionáři Jitřenka a Pohoda CSSP Chrudim. V případě nepříznivého počasí se uskuteční vyprávění z cest naší přírodou v prostorech stacionáře.

Den bez aut 2021 – 22. září - společnost Arriva Východní Čechy, a. s. připravila ve spolupráci s městem Chrudim pro cestující jízdné v rámci MHD zdarma.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
u MŠ DR.J.Malíka
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
New forms of vehicle use and ownership
  • Use of clean vehicles
  • Charging points for electric vehicles
Mobility management
  • Development of travel plans / mobility plans in consultation with local stakeholders
Participation in related EU initiatives:
  • The Covenant of Mayors