Participants

Contact & Activities

Participating city

Karlino
9.000 inhabitants

Local contact

Urząd Miejski w Karlinie
Referat Promocji i Rozwoju Gospodarczego
78-230 Karlino
++48 94 312 35 09

Participation 2019

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
Przemarsz przedszkolaków i uczniów ulicami miasta , podczas którego będą rozdawane ordery przyjaciela środowiska. Uczniowie przemaroszali głównymi ulicami miasta wraz z plakatami dotyczącymi Zrównoważonego Transportu.
17 September
Pieszy na 6. Zajęcia z udziałem Straży Miejskiej w Karlinie dla uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie przypomnieli sobie nie tylko zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach ale również zobaczyli różnice kiedy jeździmy np. Autobusem lub wybieramy rowe, rolki. Strażnicy opowiedzieli o korzyściach płynących dla zdrowia i otoczenia.
18 September
Lekcja z kompasem dla szkoły ponadpodstawowej- bieg na orientację. I Karliński bieg na orientację. Pomimo deszczowej pogody uczniowie pokonali trasę całego miasta i rozwiązał wszystkie zagadki. Między innymi jedną z przeszkód był przejazd tandemem, przejście po drabinkach trzymając się rękami, krzyżówka z Hasłem Zrównoważonego Transportu.
19 September
Pieszo do pracy i do szkoły ! Konkurs fotograficzny na najciekawsze sposób dotarcia do pracy czy szkoły. Oczywiście przy użyciu ekologicznego środka transportu. Tego dnia pracownicy Urzędu Miejskiego jednomyślnie dotarli do pracy pieszo.
20 September
Konkurs dla przedszkoli i szkół podstawowych- Karlino bez smogu, zadbajmy razem o czyste powietrze. W tym dniu odbył się również dwu dniowy rajd rowerowy połączony z noclegiem w pałacu w Rymaniu. W rajdzie wzięły udział całe rodziny.
21 September
Ciąg dalszy rajdu rowerowego. Również na siłowni Fit Karlino odbył się tego dnia konkurs w biegu na bieżni. Siłownia tego dnia została otwarta bezpłatnie dla wszystkich chętnych. Można było zmierzyć się z wytrzymałością własnych nóg i pod hasłem zamień konie mechaniczne na siłę własnych nóg przebić się na bieżni. 15 minut i jak najdłuższy dystans został nagrodzony.