Participants

Contact & Activities

Participating city

Muratlı, Tekirdağ
29.028 inhabitants

Local contact

Fen İşleri Dairesi
Banu Tabak
Muratlı Belediye Başkanlığı Çevre Birimi Muradiye Mahallesi 100. Yıl Caddesi No:85. Muratlı / Tekirdağ.
++90 0 282 361 23 13

Participation 2020

The participant is committed to:

Organising a week of activities, taking into account the focal theme.
16 September
Muratlı belediyesine ait sosyal medya hesapları ve belediyemizin resmi internet sayfası aracılığıyla (Facebook- Instagram) ''Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik'' başlığı altında, hafta boyunca bilgilendirmelerin başlaması. Şehirde konu ile ilgili afişlerle bilgilendirme yapılması.
17 September
Muratlı belediyesine ait sosyal medya hesapları aracılığıyla (Facebook- Instagram) ''Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik'' başlığı altında şehrimizin yerel müzik sanatçısının bestelediği, halkı yürüyüş, bisiklet ve toplu taşıma ağlarını kullanmaya teşvik eden şarkının videosuyla birlikte paylaşılması.
18 September
Muratlı belediyesine ait sosyal medya hesapları aracılığıyla (Facebook- Instagram) ''Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik'' başlığı altında halkı toplu taşıma ağını kullanmaya teşvik eden paylaşımların yapılması.
19 September
''Bunları biliyor musunuz?'' başlığı altında, yürüyüş ve bisiklet kullanımının insan sağlığına olan faydalarının paylaşılması.
20 September
22 eylülde yapılacak olan etkinliklerin duyurulması. ''Bunları biliyor musunuz?'' başlığı altında, yürüyüş ve bisiklet kullanımının insan sağlığına olan faydalarının paylaşılması.
21 September
22 Eylül günü yapılacak olan etkinliklerin duyurulması ve daveti.
22 September
Muratlı şehir merkezinde bulunan ana caddeyi saat 14:00- 17:00 saatleri arası trafiğe kapatıp, Belediye Başkanı ve belediye çalışanları, halkın katılımıyla birlikte, bisikletli bir grup ve yürüyüş etkinliği olarak, haftanın önemini vurgulayan pankartlarla merkezden, ilçemizin önemli mesire alanı olan ''İnanlı Çeşmesi'' ne gidiş. Mesire alanında yiyecek ve içecek ikramı, tekrar bisikletlerle ve yürüyerek şehir merkezine dönüş etkinliği gerçekleşecektir.
Saat 14:00'da şehir merkezinde toplanma esnasında, Belediyemiz tarafından anlaşılan bir bisiklet tamircisinin standı olacak olup, etkinliğe katılan bisikletlerden ihtiyacı olanların ücretsiz tamiri gerçekleşecektir.
Carrying out a Car-Free Day event by closing one or more streets to traffic, and opening it to pedestrians, cyclists and public transport. This should preferably happen on 22 September to mark your town or city as part of World Car-Free Day.
Zone opened to residents on Car-Free Day:
Muradiye Mahallesi 100. Yıl Caddesi, Fatih Mahallesi Hasan Çelikkol Caddesi
Implementing one or more new permanent measure(s), which contribute(s) to modal transfer from private car to environmentally sound means of transport.
Permanent measures implemented this year:
New or improved bicycle facilities
  • Improvement of bicycle network (creation of new lanes, extension, renovation, signposting etc)
Pedestrianisation
  • Create or enlarge pedestrian streets
  • Improvement of infrastructure (new foot bridges, pavements, road crossings, zebra crossings etc)
  • Extension or creation of new greenways
  • Other: Muratlı ilçe merkezine 2.1 km uzaklıktaki, 52 Ada 54 Parselde yaklaşık 37.000 m2 büyüklüğündeki mesire alanı içinde 200 m2 lik 1 adet restoran, wc, anfi tiyatro tadilatı ve soyunma odasının yapım pr
Traffic calming and access control scheme
  • Speed reduction programmes in zones near schools
  • New traffic regulations: traffic circulation and parking